MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » YTÜ Liseli Mucitleri Keşfediyor!
YTÜ Liseli Mucitleri Keşfediyor!


YTÜ BEST Kulübü, üniversiteler ve liseler arasında kurduğu körüyle genç yetenekleri keşfediyor…

BEST (Board of European Students of Technology) kulübüne üye 93 teknik üniversite arasında yer alan Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Liseler Arası BEST Mühendislik Yarışması, İstanbul’un en seçkin 10 lisesi arasında yeni bir konsept yaratıyor. Bu yıl 3.sü düzenlenecek olan Liseler Arası BEST Mühendislik Yarışması İstanbul’un önde gelen liselerinin öğrencilerine ilk mühendislik deneyimlerini yaşatmayı; bunu yaparken de öğrencilerin takım çalışması becerilerini arttırmayı ve üniversite atmosferini yaşatmayı amaçlıyor.

Yarışma takım tasarımı konseptine sahip olup 4 kişilik takımlar halinde gerçekleştiriliyor. İki aşamadan oluşan yarışmanın ilk ayağı lise elemeleri şeklinde olup 01 – 09 Kasım tarihleri arasında Beşiktaş Anadolu Lisesi, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, Cağaloğlu Anadolu Lisesi, Galatasaray Lisesi, İstanbul Erkek Lisesi, Kabataş Erkek Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi, Robert Kolej, Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Üsküdar Amerikan Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Öğrenciler hazırlamaları istenilen projeleri yarışma esnasında öğrenecek ve kısıtlı zaman içinde en iyi projeyi yapmak için yarışacaklar. En iyi projeyi hazırlayan takım Yıldız Teknik Üniversitesi’nin değerli akademisyenlerinden oluşan jüri tarafından seçilecek. Liselerde yerel yarışmaları jüri değerlendirmesi sonucu kazanan takımlar, liselerini YTÜ ev sahipliğindeki final yarışmasında temsil etme hakkı kazanacak.

Etkinlik geçtiğimiz yıllarda öğrenciler, okul yönetimleri ve Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından büyük ilgi gördü. Lise öğrencileri ile üniversite öğrencilerini birlikte farklı projeler yürütmeye teşvik etti. Bu etkinliğin BEST kulübü açısından da farklı bir yeri bulunuyor. BEST bu yarışma sayesinde genç beyinlerle daha lisedeyken tanışma fırsatı buluyor.

Yarışmanın 2. yarısı olan final günü 24 Mayıs tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. İstanbul’un en iyi 10 lisesinin kazananlarını kapsayan yarışma yine özgün bir proje ile eş zamanlı olarak düzenleniyor. Kıyasıya rekabet içinde yarışacak öğrenciler içinden, kazananları sürpriz ödüller bekliyor.

Bu organizasyon gerek eş zamanlı olması, gerekse donanımlı öğrencilerle rekabet ortamını paylaşmaları ve kendilerini geliştirmeleri açısından Liseler Arası BEST Mühendislik Yarışması öğrencilere eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Yıldız Teknik Üniversitesi BEST Kulübü tarafından organize edilen bu etkinlik liseler düzeyinde yapılan ilk mühendislik odaklı tasarım yarışmasıdır.

📆 22 Mayıs 2013 Çarşamba 12:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR