MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Çevre Uluslararası Kısa Film Festivali Maltepe’de !
Çevre Uluslararası Kısa Film Festivali Maltepe’de !


11. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali sinema ve çevre onur ödülleri; Mehmet Ali Alabora, Ali İhsan Varol ve Cervantes’e veriliyor.
Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan Uluslar arası Çevre Kısa Film Festivali’nin 11.si Maltepe Belediyesi ev sahipliğinde, BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) ve Çevre Film işbirliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkıları ile 22-25 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan festival kapsamında; her yıl verilen çevre ve sinema onur ödülleri bu yıl; sinemaya yaptığı katkılar ve özellikle topluma örnek oluşturan sanatçı
duruşu nedeniyle Mehmet Ali Alabora ile Türk Dili ve kültürüne katkılarından dolayı Kelime Oyunu Programı yapımcısı ve sunucusu Ali İhsan Varol’a veriliyor. Ayrıca Cervantes – İspanya Kültür Merkezi de festivale ve çevreye katkıları ile duyarlı yaklaşımından dolayı onur ödülü sahibi oldu.

Ödül Töreni 25 Mayıs 2013 19:00 da Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde yapılacak törenle sahiplerine sunulacak. Kapanış töreninde; yönetmenliğini Vural Çavuşoğlu’nun yaptığı 24 dakikalık “Çanakkale Deniz Savaşları ve Nusret” belgeselinin gösteriminden sonra katılımcılara verilecek kokteyl ile festival son bulacak.

📆 21 Mayıs 2013 Salı 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR