MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » İlgezdi:”İstanbul’un en büyük botanik parkını yapacağız”
İlgezdi:”İstanbul’un en büyük botanik parkını yapacağız”


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi:“İstanbul’un en büyük botanik parkını Ataşehir’e yapacağız.”dedi. 

Ataşehir Kent Konseyi 2. Olağan Genel Kurulu, Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kent Konseyi Genel Kurulu’nda konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Kent Konseyi’nin çok kısa bir sürede çok şeyler yaptığını belirterek, “Kent konseyi asla bir siyasi partinin kimliği altında olmamalı.  Ben de Belediye Başkanı olana kadar bir siyasi partinin adayıydım ancak göreve geldikten sonra tüm Ataşehirlilerin başkanı oldum. Siyaset asla Kent Konseyi’ne buluşmamalıdır. Kent Konseyi’nin amacı vatandaşa hizmet sunmaktır. Kent Konseyi; mahallelerin ve bölgenin sorunlarını öğrenecek, bunları gerekli yerlere iletecek ve çözüm arayacaktır” dedi.

Kent Konseyi’nin belediyenin bir birimi olmadığını vurgulayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Kent Konseyi toplantılarının sadece genel kurul toplantılarıyla yılda bir defa yapılmasının yeterli olmadığını, düzenli olarak her ay bir toplantı yapılması gerektiğini söyledi.

Yeni bir ilçe olarak kısmen eksikliklerinin bulunduğunu belirten Başkan  İlgezdi, “Gelecek yıl daha rahat ve kendi binasına taşınmış bir belediye olacağız. Ataşehir ve Ataşehirlilerin menfaati için yapılacak her işin Ataşehirlilerin yararına olup olmadığına bakarım. Eğer yapılacak olan iş Ataşehirlilerin yararına ise o işi yapan kişi ya da kuruluşun hangi siyasi görüşün temsilcisi olduğuna bakmam ortak imza atarım. Yakın zamanda açacağımız sağlık merkezimiz, İstanbul’daki belediyelere bağlı sağlık kurumları arasında en çağdaşlarından biri olacak. Şu anda bu konuda bazı sorunlarla karşılaşıyoruz. Ancak, bu küçük sorunları da kısa sürede çözeceğimize inanıyorum” dedi.

Batı Ataşehir’deki koruluk alanı genişleterek İstanbul’un en büyük botanik parkını Ataşehir’de oluşturacaklarını açıklayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Avrupa Birliği ve TEMA Vakfı ile anlaştıklarını ve Haziran ayında bunun çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Ataşehir’i yeniden planladıklarını da belirten Başkan Battal İlgezdi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışma yaparak bunu 3 etapta ve 3 yılda yapacaklarını ifade etti.

Başkan İlgezdi’nin konuşmasından önce Kent Konseyi Başkanı Ercan Gül, konseyin çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Daha sonra Kent Konseyi’nin faaliyet raporu sunumu yapıldı. Ayrıca toplantının ana gündem maddesini oluşturan; Mahalle Meclisi, Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisi’nin tüzükleri oylanarak kabul edildi.

Galeri
📆 29 Ocak 2010 Cuma 12:14   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR