MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Göztepe, Manşet, Suadiye, Toplum » 19 Mayıs coşkusu, Bağdat Caddesi’nde yaşandı …
19 Mayıs coşkusu, Bağdat Caddesi’nde yaşandı …


Kadıköylüler, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Bağdat Caddesi’nde düzenledikleri, “Gençlik Yürüyüşü” ile kutladılar…

 

Kadıköy’de kutlamalar, 19 Mayıs Pazar sabahı saat 09.00 da Kadıköy İskelede bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunma ve saygı duruşuyla başladı.. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün de katıldığı Çelenk Sunma Töreni’ne Kadıköylüler ve çeşitli sivil toplum kuruluşları katıldı.
kutlama-19-mayis

Kutlamaların doruk noktasını ise akşam Bağdat Caddesi’nde düzenlenen Atatürk’e Saygı ve Gençlik Yürüyüşü oluşturdu. Geçen yıl, ilk kez 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi kutlamalarının iptal edilmesine tepki olarak  Sivil Toplum Kuruluşları ve Kadıköylülerin katılımıyla düzenlenen Gençlik Yürüyüşü, bu yıl yüz binlerin katılımıyla tekrarlandı.

 

Gençlik Yürüyüşü, Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar’dan saat 19.00 da başladı ve Göztepe’de son buldu. Yürüyüş sırasında özel olarak süslenen tır üzerinden yol boyunca marşlar çalındı. Yürüyüş sonunda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okuyup, katılımcılara tekrarlattı.

 

Galeri
📆 20 Mayıs 2013 Pazartesi 00:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR