MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Genel, Toplum » Poyrazoğlu’nun Hocası Yıldız Kenter’in Önünde Diz Çöktüğü An !
Poyrazoğlu’nun Hocası Yıldız Kenter’in Önünde Diz Çöktüğü An !


“Lions Tiyatro Odülleri – 2013” Töreni, 15 Mayıs 2013 Çarşamba akşamı Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gecede Ali Poyrazoğlu ve Yıldız Kenter’e, “Lions 50. Yıl” onur ödülleri verildi.

Açılış konuşmasını yapan Konsey Başkanı Lln. Necdet Akman; “-Lionlar olarak Tiyatro sanatına halkımızın ilgisinin artması, sanatçılarımıza hak ettikleri değeri vermek ve takdir etmek amacı ile Lions Tiyatro ve Opera ödüllerini düzenlemekteyiz.

Bu yıl da ülkemizdeki tüm Devlet, Şehir ve Özel Tiyatrolarda sahnelenen oyunlar arasından 12 Kategoride her dalda en beğenilen en iyi üç sanatçımızı Lionlar seçtiler. Bu sanatçılar Lionların birincileridir.

Ancak her yarışmanın bir birincisi olacağından, final seçici kurul üyelerimiz tarafından da Lionların seçtiği üç aday arasından her dalda birer birinci belirlendi.

Bu yıl Lions’un ülkemizde kuruluşunun 50. Yılı olması nedeni ile, uzun yıllar sanat yaşamlarını başarı ile sürdüren iki sanatçımıza Lions 50. Yıl Onur Ödülü verilmesi kararlaştırıldı.

Lionlar tarafından bu ödülün,  gönüllerde taht kuran Sayın Yıldız Kenter ve Sayın Ali Poyrazoğlu’na verilmesi uygun görüldü.

Tüm sanatçılarımızı başarılarından dolayı kutluyor, Tiyatroya emek veren herkese Tiyatroya sahip çıkan salonları boş bırakmayan, katılan destekleyen, alkışlayan tiyatro izleyicisine teşekkür ediyoruz”. Dedi.

50 Yıl onur ödülünü alan Ali Poyrazoğlu’nun,  sahnede hocası Yıldız Kenter’in önünde diz çökerek saygısını ifade etmesi, izleyicilerin alkışları ile takdir topladı.

Ödülünü alan Yıldız Kenter, Lionları Tiyatro sanatını önemsemelerinden ve desteklemelerinden dolayı kutlarken;

Poyrazoğlu da “- Lionlar Tiyatro sanatına büyük ilgi duymaktalar, toplu bilet alarak destek vermekteler, korkarım yakında bir de tiyatro kurarlar. Eğer böyle bir şey yaparsanız biletlerinizi getirin ben satarım” Dedi.

Kazananlara ödülleri, Konsey Başkanı Ln. Necdet Akman ve Konsey Kültür Sanat Görevlisi Ln. Nesibe Müsevitoğlu tarafından verildi.

Programda Prof. Dr. Turgut Göksoy tarafından hazırlanan “TÜLKEMİZDE TİYATRO TARİHİ” isimli belgesel gösterimi  ilgi ile izlendi..

Gece Radyo Alaturka Ses Yarışması birincisi Raci Akyar ile Pınar Dilek Yılmaz ikilisinin konseri ile sona erdi.

 

📆 16 Mayıs 2013 Perşembe 18:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR