MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa !

Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa !Maltepe Belediyesi, “Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa” projesiyle halk sağlığını koruma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Proje kapsamında Veteriner İşleri Müdürlüğü, Maltepe dahilinde, gıda üreten veya satan işletmelerin çalışanlarına yönelik olarak bir eğitim semineri düzenledi. Küçükyalı Kültür Merkezi Serince Salonunda gerçekleşen seminere ilçe dahilindeki fırın esnafından, kasaba; börekçisinden, restoranta tüm gıda işletmecisi ve personeli katıldı.

Gıda güvenliği, gıda hijyeni, gıdaların kirlenmesi, çapraz bulaşma, personel hijyeni, temizlik ve dezenfeksiyon, portör muayenesi, iş yeri hijyeni ve iş yerinin taşıması gereken asgari teknik şartlar, alet ve ekipman hijyeni ve gıdaların depolanması konularını kapsayan seminer sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi verildi.

Seminerler sonunda projenin birinci basamağını oluşturan “Gıda Güvenliği Konusunda Temel Bilgilendirme” süreci tamamlandı. Veteriner İşleri Müdürlüğü Gıda Seksiyonu olarak projenin devamında, sektörel eğitimler yapılması planlanıyor. Gıda işletmecileri, proje kapsamında; restoranlar, un ve unlu mamuller, et ve diğer ürünler olmak üzere sınıflandırılacak ve bu sektörlerin ihtiyaçlarına göre bir eğitim müfredatı düzenlenecek.

Maltepe Belediyesi yetkilileri, yürütülen projeyle güvenli gıda tüketmenin bir “kentli hakkı” olduğunu değerlendirip, bu hakkın teslimi için de faaliyetlere aralıksız devam edileceğini bildirdi. Güvenli Gıda Tüket, Sağlıklı Yaşa Projesi ile Maltepe esnafının Gıda Güvenliği ve Hijyeni konusundaki bilgi düzeyi arttırılmaya çalışılırken, aynı zamanda ilçemizdeki hizmet sektörünün de gelişmesi amaçlanıyor.

📆 16 Mayıs 2013 Perşembe 13:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR