MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Büyükşehir, Flaş, Genel, Mahalleler, Toplum » Annelerin İstanbul’u Sokağa Çıktı!
Annelerin İstanbul’u Sokağa Çıktı!


Göreve geldiği günden bugüne Ataşehirli kadınların sanattan spora kadar hayatın her alanında seslerini duyuracakları ve kendi değerlerini fark edecekleri projelere ağırlık veren Ataşehir Belediyesi, Anneler Günü’ne özel Annelerin İstanbul’u adlı bir sergi düzenledi.

 

Anneler Günü vesilesiyle bir ‘sokak sergisi’ olarak tasarlanan Annelerin İstanbul’u adlı sergi 12 Mayıs’ta, önce Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’nde sokağa çıktı, gün sonunda ise sergi Ataşehir Belediyesi Cemal Süreya Sergi Salonu’na taşındı.

 

Serginin açılışa katılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte, Anneler Günü dolayısyla annelere karanfil dağıttı.

Daha sonra serginin açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan İlgezdi, “Annelerin İSTANBUL’u adlı sergimiz vesilesiyle yalnızca bir günün değil, tüm günlerin Anneler Günü olduğunu, aydınlık bir geleceğin ancak annelerin elinde yükselebileceğini bir kez daha gözler önüne sermek istedik. Tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyor, bu özel günde, bize birbirinden güzel tablolar armağan eden annelerimizi alkışlıyoruz” dedi.

 

İki yıl önce, Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından, kadınları evlerinden çıkartarak onları sanatla buluşturmak ve farkındalık yaratmak amacıyla hayata geçirilen “Ana Renkler Projesi” sayesinde yılda 200 kadın palet, fırça, tuval, şövale ve yağlı boyayla tanıştı. Proje kapsamında bugüne kadar Unutulmayan Kadın Portreleri, Kadına Şiddet ve Yıl Sonu adlı sergiler açıldı.

“Ana Renkler Projesi” kapsamında resim eğitimi gören 22 ressamın kırk tablosunun yer aldığı Annelerin İstanbul’u sergisi 16 Mayıs’a kadar Cemal Süreya Sergi Salonu’nda ziyarete açık olacak.

📆 13 Mayıs 2013 Pazartesi 09:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR