MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Flaş, Genel, Toplum » 21.Inepo Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı Başlıyor!
21.Inepo Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı Başlıyor!


45 Ülkenin Çevreci Gençlerinin Katıldığı 21.Inepo’da En Çevreci Lider Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan…

 

Aralarında Amerika, Rusya, Afganistan, İran, G.Kore, Endonezya, Kazakistan gibi ülkelerinde bulunduğu 45 ülke başbakanımız recep tayyip erdoğan’ı ‘yılın çevreci lideri’ seçti…

 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde İstanbul Fatih Koleji tarafından düzenlenen 21.INEPO Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı başlıyor.

Aralarında Afganistan, Irak, Kazakistan, Güney Kore, Endonezya, Rusya, Amerika gibi ülkelerinde bulunduğu 45 ülke çocukları Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı İstanbul’da iki dev şehir ormanı projesi ile ‘Yılın Çevreci Lideri’ olarak seçti. Gençler arasında yapılan ankette ‘En Çevreci Lider’ sorusunun cevabı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. En büyük isteklerinin Uluslararası Çevre Proje Olimpiyatı Ödül töreninde Başbakanımız’ı görmek olduğunu ifade eden gençler, kendisine de tek bir ağızdan Türkçe teşekkür etmek istediklerini söylediler.

 

18-19 Mayıs tarihlerinde İstanbul Fatih Koleji Merkez kampüsünde sergilenecek olan projeler 20 Mayıs Pazartesi günü ödüllendirilecek. Kendi ülkelerine özgü kıyafetleri, bayrakları ve şiveleri ile şölen havasında geçecek olan ödül töreni Çevre’ye duyarlı kurum ve kuruluşların ödüllendirilmesi ile sona erecek.

 

Ayrıca seçici kurul çevreye duyarlı kurum ve kuruluşları da ödüllendirdi.

‘Yaşanılabilir ve Estetik Şehir’ projesi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Yaptığı Çevre Haberleri ile halkı aydınlattığı için NTV, ‘Yeşil Ekran Programı’ sunucusu Ilgaz Gürsoy, Türkiye Gazetesi Yeşil Sayfa ile Ediz Hun, Çevre haberleri ile Aksiyon Dergisi Gürhan Savgı, Çevre için uzun yıllardır çeşitli uygulamalarda bulunan GSM Firması Turkcell, Senegal deki su kuyusu açmak için yapılan mücadeleyi anlatan film ‘Selam’, Çevre Ödülü altında gelecek nesillere örnek çevre projelerini desteklediği için ‘Ülker Grubu’, ve Çevreci Maden Mühendisi, Eğitimci, Sigara Bırakma Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ı da çevre için verdikleri mücadeleden dolayı ödüllendirdi.

 

45 ülkeden 300 çevreci gencin katılacağı ödül töreni 20 Mayıs Pazartesi saat 13.00’de Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.

📆 09 Mayıs 2013 Perşembe 12:58   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR