MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » Bahariye Sanat Galerisinde Ayça Akalın’ın Sergisi!
Bahariye Sanat Galerisinde Ayça Akalın’ın Sergisi!


Bahariye Sanat Galerisi’nde 23 Mayıs 2013 tarihinde sanatçı Ayça Akalın’ın 57 eserinin satışa sunulacağı bir müzayede düzenlenecektir.

 

Akalın Müzayedesi’nde satışa sunulacak yağlıboya ve suluboya çalışmalar müzayede öncesinde 16-22 Mayıs tarihlerinde Bahariye Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda sergilenecektir.

 

 

Ümit Gezgin Ayça Akalın’ın çalışmaları hakkında şöyle demektedir: ‘Ayça Akalın’ın sanatı bütüncül bir gerçeklik üzerine kuruludur. Aynı kişiliği gibi bir araştırma gerçekliği, durmadan yeniye ve farklı olana doğru ilerlemesini doğurmuştur. Bu sanatsal bütünlük, hayatı da bütün olarak görmesinden kaynaklanmaktadır, ama ona farklı ve yaratıcı bir katkı da ekleyerek, kendi sanatının nasıl olması gerektiğini de devreye sokmuştur.

 

Sanatında yenilikçi bir tutum izlemektedir Ayça Akalın. Resim tarihinin belli başlı bütün teknik ve estetik sorunsalına göre resim üretmiş olan ressam, soyut-somut bütünlüğünü kendi estetiği içinde yeniden değerlendirmiştir. Portreden, natürmorta, peyzaja ve başka alanlara kadar birçok resim konusunu ve bu konuların farklı tekniklerle anlatımını gerçekleştirmiş olan sanatçı; sonuç olarak gerçekliğin yoruma açık tutumu içinde kendi özgün kişiliğini geliştirmesini bilmiştir.’

📆 08 Mayıs 2013 Çarşamba 09:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR