MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » 736. Karaman Türk Dil Bayramı Başlıyor!
736. Karaman Türk Dil Bayramı Başlıyor!


Türkçe Treni, İzmir’den
“Roman Dili Türkçe, Şiir Dili Türkçe, Eleştiri Dili Türkçe” teması ile Karaman’a hareket edecek
10-13 Mayıs tarihleri arasında 736.’sı kutlanacak olan Karaman Türk Dil Bayramı, Türkçe Treni’nin İzmir’den hareketi ile başlayacak. Türkçe Treni Afyon ve Konya’da mola verecek.
Bu yıl 736’ıncısı kutlanacak olan 736. Yıl Karaman Türk Dil Bayramı’nda, Türkçe Treni “Roman Dili Türkçe, Şiir Dili Türkçe, Eleştiri Dili Türkçe” teması ile İzmir’den Türkçe’nin başkenti Karaman’a doğru yola çıkacak. Türkçe Treni’nde bilim adamları, yazarlar, şairler ve üniversite öğrencileri de yer alacak. Yazarlar Birliği Türkçe Treninde olacak.
Karaman Belediyesi tarafından organize edilen Karaman Türk Dil Bayramı, bu yıl 10 – 13 Mayıs tarihleri arasında bir dizi etkinlikle kutlanacak. Her yıl farklı illerden hareket eden bu yıl İzmir’den yola çıkacak olan Türkçe Treni ile birlikte kutlamalar başlamış olacak.
Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, “Türk dili, teknoloji, popüler kültür ve kontrol dışı yabancı etkilerin tehdidi altında. Oysaki her köklü kültürün temel yapı taşlarının başında konuştuğu yazdığı dili gelir. Dilimizi geliştirmek kadar korumak da hepimizin görevi.” dedi.

 

📆 03 Mayıs 2013 Cuma 12:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR