MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Tuzla masaya yatırıldı
Tuzla masaya yatırıldı


 

 Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 2010 yılında yapmayı planladığı çalışmalar konusunda Mahalle muhtarlarıyla görüş alışverişinde bulundu. Göreve geldiğinden buyana yapmış olduğu çalışmaları slayt eşliğinde ayrıntılarıyla anlatan Yazıcı, “Tuzlayı ortak akılla yöneteceğiz” dedi.

Belediye binasında yapılan toplantıda; belediyenin 2010 yılında yapmayı planladığı çalışmaları ve stratejik hedeflerini mahalle muhtarlarıyla paylaşan Dr. Yazıcı, muhtarlarından öncelikli sorunlarını kendilerine bildirmelerini istedi. Öncelikle Tuzla’da asfaltsız yol, kaldırımsız sokak kalmayacağını vurgulayan Yazıcı:

“ Bunun için de özellikle muhtarlarımıza büyük görev düşüyor. Muhtarların mahallelerindeki aksaklıkları ve olumsuzlukları belediyeye ne kadar doğru ve hızlı bir şekilde iletirlerse, biz de o kadar süratli müdahale ederiz.” Dedi.

Tüm vatandaşların bundan sonra belediye başkanının çalışmalarından haberdar olması için bir başkan ajandası çıkarılacağını belirten Dr. Yazıcı, bu sayede de vatandaşın belediye başkanının hangi gün nerede ve kimlerle görüştüğünün bilgisine sahip olabileceğini söyledi.

 

Resmi kurumlar kaymakamlıkta toplanacak

Mevcut kaymakamlık binasına iki ek bina yapılacağını vurgulayan Başkan Yazıcı şöyle konuştu: “Böylelikle Tuzla içinde dağınık bir şekilde bulunan resmi kuruluşlar, bir çatı altına toplanmış olacak. Özellikle yer sıkıntısı yüzünden Tuzla’dan gitme ihtimali olan vergi dairesi bu yeni yapılacak olan kaymakamlık binasında vatandaşa hizmete devam edecek. Kapatılan diğer belde belediyelerin Tuzla’ya bağlanması, belediyemiz faaliyetlerinin daha da büyüdüğü anlamına geliyor. Bu nedenle mevcut belediye binamıza da ek bir bina yaparak daha geniş ortamda yaygın bir hizmet sunmayı hedefliyoruz”

Sosyal tesislere önem vereceğiz

Tuzla’nın turistik bir ilçe olmasının yanı sıra, bir sanayi kenti de olduğunun altını çizen Başkan Yazıcı, dışarıdan gelen insanların daha ferah bir sahilde dolaşması ve daha uygun tesislerde hizmet alması gerektiğini belirtti. Denize sıfır bir nikah sarayının müjdesini de veren Yazıcı “Şifa Mahallesi’nde ise gerek merkeze uzaklığı gerekse buradaki nüfusun artması dolayısıyla buraya büyük bir alışveriş merkezi yapılacak. Mahallenin ihtiyacı olan su, doğalgaz, elektrik faturalarını yatırabileceği vezneler, emeklilerin ve çalışanların maaşlarını kolaylıkla alabileceği bir banka şubesi gibi ihtiyaçları karşılayacak çalışmalar yapıyoruz.” dedi

Galeri
📆 26 Ocak 2010 Salı 10:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR