MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Haliç’e Kürekler İndi Üniversite ve Kulüpler Kıyasıya Çekişti!
Haliç’e Kürekler İndi Üniversite ve Kulüpler Kıyasıya Çekişti!


Kadir Has Üniversitesi 11. Kürek Yarışları’nda Haliç’te 200 sporcu kıyasıya mücadele etti

Üniversiteler ile kulüpler arasında gerçekleştirilen tek kürek yarışı olan Kadir Has Üniversitesi 11. Kürek Yarışları’nda üniversiteler arasında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü, kulüpler kategorisinde ise Fenerbahçe birincilik kupasını kaldırdı. Yarışlar sonucunda üniversiteler arasında Kadir Has Üniversitesi 2. Koç Üniversitesi 3. oldu. Kulüpler sıralamasında ise Galatasaray Kürek Takımı ikinci, Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı üçüncülüğe yerleşti.

 Kadir Has Üniversitesi Kürek Yarışları, 28 Nisan Pazar Günü, Haliç’te 12 kulüp, 200 sporcu ve üniversiteler ve kulüpler arası olmak üzere 21 kategoride gerçekleşti.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Mustafa Aydın, Kadir Has Üniversitesi olarak Haliç’te bu yıl 11. kez düzenlenen kürek yarışlarının spora verdikleri büyük önemin bir göstergesi olduğunu söyledi. 11 yıldır istikrarlı olarak düzenlenen bu yarışların yanı sıra yol koşusu yarışı da düzenlediklerini belirten Aydın, “Birçok alanda spora yatırım yapıyoruz. Bizim için spor ve sporcu çok önemli” dedi.

kadir-has-kurek

Kadir Has Üniversitesi tarafından her yıl Haliç Parkuru’nda düzenlenen kürek yarışları dolayısıyla 28 Nisan tarihinde kıyı şeridindeki tekneler kaldırılıp, Haliç’te deniz trafiği durduruldu.

Haliç ile Tarihi Yarımada’nın zengin görselliğinde 6 kulvarlı 1000 metrelik parkurda yapılan Kadir Has Üniversitesi Haliç Kürek Yarışları’nda takımlar 21 kategoride yarıştı. Yarışlar sonucunda üniversiteler arasında, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü 34 puanla birinci, Kadir Has Üniversitesi 32 puanla ikinci, Koç Üniversitesi 25 puanla üçüncü oldu.

Kulüpler sıralamasında ise Fenerbahçe Kürek Takımı 42 puanla birinciliği alırken, Galatasaray Kürek Takımı 35 puanla ikinci, Hereke Nuh Çimento Kürek Takımı 22 puanla üçüncülüğe yerleşti.

Galeri
📆 29 Nisan 2013 Pazartesi 11:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR