MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Genel, Spor, Toplum » Ataşehir’de Bin Kişi Sağlığa Koştu!
Ataşehir’de Bin Kişi Sağlığa Koştu!


Ataşehirlilerin yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla sağlıktan çevreye, eğitimden sanata ve spora kadar her alanda örnek projeler hayata geçiren Ataşehir Belediyesi, sağlıklı yaşamak için aktif yaşamın önemine dikkat çekecek bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

 

Türkiye’nin dört bir yanından gelen koşucuların katıldığı, Ataşehir Belediyesi Sağlık Koşusu 28 Nisan Pazar günü saat 09.00’da başladı.

 

Batı Ataşehir’den başlayıp Doğu Ataşehir’i dolaşan ve tekrar Batı Ataşehir’de  biten 10 kilometrelik parkuru koşan bin kişi arasından birinciliği kadınlar kategorisinde Bahar Doğan, erkekler kategorisinde Ercan Muslu elde ederek 2 bin TL’lik ödül kazandı.

 

Yarışmayı Erkekler Kategorisinde; ikinci sırada Mehmet Akkoyun, üçüncü sırada Kefyalev Dejobruse, dördüncü sırada Yasin Ceylan ve beşinci sırada Fetene Alemu Vegase bitirerek, kupa ve para ödüllerini Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman’ın elinden aldılar.

 

saglik-kosu

 

Kadınlar Kategorisinde ise koşuyu; ikinci sırada Seyran Adanır, üçüncü sırada Nursel Karataş, dördüncü sırada Yasemin Can ve beşinci sırada Lütfiye Kaya bitirdi. Kadınlar Kategorisinde ilk beşe giren koşuculara kupa ve para ödülleri Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan tarafından verildi.

 

Yarışmaya katılan tüm yarışçılara anı madalyası ve tişört armağan edildi.

 

Koşuda güzergah kontrolü TAF İstanbul temsilciliği, Ataşehir Belediyesi ile Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapıldı. Yarış sırasında 2 ambulans ve sağlık ekibi hazır bulundu.

 

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 29 Nisan 2013 Pazartesi 11:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR