MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » Beşiktaşlı Emre İncemollaoğlu’nun Adını Taşıyan Park Açıldı!
Beşiktaşlı Emre İncemollaoğlu’nun Adını Taşıyan Park Açıldı!


Ataşehir Belediyesi hizmete doymuyor! Ataşehir’de aynı günde üç yeni park ve bir taziye evi hizmete açıldı. Aşık Veysel Mahallesi’ndeki yeni parka iki yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Beşiktaş’ın (A2) Futbol Takımı oyuncusu Emre İncemollaoğlu’nun adı verildi.

 

Göreve geldiği günden bu yana Ataşehir’e 34 yeni park kazandırarak park sayısını 205’e, park alanlarını 750 bin metrekareye ve kişi başına düşen yeşil alan miktarını iki katına çıkaran Ataşehir Belediyesi, 24 Nisan 2013’de Aşık Veysel, Mustafa Kemal ve Esatpaşa Mahallesi’nde üç yeni park ile Esatpaşa Mahallesi’nde Yunus Emre Taziye Evi’ni törenlerle hizmete açtı.

 

Aşık Veysel Mahallesi’ndeki yeni parka iki yıl önce geçirdiği bir trafik kazasında yaşamını yitiren Beşiktaş’ın (A2) Futbol Takımı oyuncusu Emre İncemollaoğlu’nun adı verildi. Parkın açılışında gerçekleşen törene; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, İsmail Kabakçı, Zülfiye Çam ve Beşiktaş Kulübü Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran, BJK Yardımcı Antrenörü Recep Çetin, Ataşehir Belediyesi Birim Müdürleri ile Emre İncemollaoğlu’nun babası, ablası, arkadaşları ve Beşiktaş (A2) Futbol Takımı oyuncuları katıldı.

 

park-emre-incemollaoglu

 

Emre İncemollaoğlu Parkı’nın açılış töreninde konuşan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı İlhami Yılmaz, “Vatandaşlarımızın rahatça soluk alabilecekleri ve keyifli zaman geçirecekleri parkımıza, henüz 23’ündeyken aramızdan ayrılan Beşiktaş’ın yetenekli oyuncusu Emre İncemollaoğlu’nun adını verdik. Onu unutmadık ve unutturmayacağız. Açılış tören tarihimizi Emre’nin ölüm yıldönümüne denk getirerek, onu tutkun olduğu ağaçlar ve çiçekler arasında, tüm sevdikleriyle birlikte yaad etmek istedik. Emre’nin ailesi, yakınları, takım arkadaşları ve Beşiktaş’ın değerli yöneticileri bugün aramızda bulunarak bizi onurlandırdı” dedi

 

Park açılışında konuşan Emre’nin Ablası Ebru Tulum ve Babası Rıza İncemollaoğlu; bu parka Emre İncemollaoğlu isminin verilmesini sağlayarak, onun adının ölümsüzleşmesini sağlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye ve törene katılan Beşiktaş Kulübü Yöneticilerine, hocalarına, oyuncularına ve vatandaşlara teşekkürlerini ilettiler. Konuşmaların ardından gerçekleşen açılış töreni sonrası vatandaşlara yemek dağıtıldı.

 

Emre’nin ismi artık ölümsüz

 

Aşık Veysel Mahallesi’nde bin 208 metrekare alana sahip Emre İncemollaoğlu Parkı’nda yürüme yolları, dinlenme alanları ve açık hava spor alanlarının yanı sıra vatandaşların yararlanacağı açık hava spor aletleri, çatılı piknik masaları ve banklar bulunuyor.

 

Palmiye Parkı

 

24 Nisan’da hizmete açılan ikinci park olan Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki Palmiye Parkı bin 221 metrekare alana sahip. Parkta yürüme yolları, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları, açık hava spor alanlarının yanı sıra ahşap çocuk oyun grubu, tahterevalli, salıncak, kare kameriyeler, banklar, aydınlatma elemanları, çöp kutuları gibi park donatıları yer alıyor.

 

Yunus Emre Camii Parkı ve Yunus Emre Taziye Evi

 

24 Nisan’da hizmete açılan üçüncü park olan Yunus Emre Camii Parkı, Esatpaşa Mahallesi Ziya Paşa Caddesi üzerinde bulunuyor. 5 bin 256 metrekare alana sahip alanda meydan, yürüme yolları, dinlenme alanları, yıldız şeklinde kuru havuz, şadırvan, ahşap pergolalar, banklar, aydınlatma elemanları, çöp kutuları v.b. park donatıları yer alıyor. Öte yandan bu parkın içinde Yunus Emre Taziye Evi de hizmete açıldı. 200 kişi kapasiteli Yunus Emre Taziye Evi 230 metrekare kapalı alanda tek katlı prefabrik yapıdan oluşuyor.

 

Galeri
📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR