MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Amacım Cüneyt Arkının Tahtına Oturmak!
Amacım Cüneyt Arkının Tahtına Oturmak!


İstanbul doğumlu. Almanya’ya 3 yaşında giden tahsilini orada tamamlayan ve daha sonra eğitimini alarak sanat camiasına ilk adımlarını atan bir kişidir. Başta Almanya olmak üzere, birçok ülkede başarılı projelerde yer almıştır. Aynı zamanda birçok çalışmaya danışmanlık yapıp senaryolara göre koreografiler hazırlayıp Avrupa’nın en popüler bay ve bayan aktörlerine eğitim vermiştir.

Okitay Duanay karakter oyunculuğunun  yanında Fotomodel olarak Avrupa’nın tanınmış Markalarının mankenliğini yapmıştır. (Tchibo, BrunoBanani, Stars andStripes, Hugo Boss, Emtec, gibi daha bir çok markanın) Okitay Duanay 2001 yılında Avrupa’nın çok tanınan karakteri ‘’WINNETOU’’ rolünü üstlenmiştir ve Avusturya’da en iyi ‘’WINNETOU’’ aktörü olarak Avusturya Cumhurbaşkanından ödül almıştır. Okitay Duanay . Kariyerini Avrupa ülkelerinde sağladıktan sonra tecrübe ve aldığı eğitimlerini kendi anavatanında kendi halkına da sunabilmek için 2011 yılında Türkiye’ye gitmiştir.

Türk sinema sektörüyle Cem Yılmaz’ın ‘’Yahşi Batı’’ projesinde misafir oyuncu ve danışman olarak yer alması ile tanışan Okitay Duanay, ardından oynadığı reklam filmleri ve “Kurşun Bilal’’ isimli dizi film ile ilgi odağı oldu. TMC yapımın üstlendiği ‘’Karaoğlan’’ isimli sinema filminde ‘’Prens Çağanbay’’ karakterini canlandırıp aynı zamanda tüm aksiyon sorumluluğunu da üstlenmişti.

Bu proje için Okitay Duanay, Almanya, Fransa, Çin ve Avusturya’dan aksiyon ekibini İstanbul’a getirmişti. Zamanının şartları dahilinde ülkemizdeki en iyi aksiyon oyuncusunun Cüneyt Arkın olduğunu söyleyen aksiyon sahnelerinin büyük ustası Okitay Duanay, “Yerine hiç kimse yetişmedi ve büyük boşluk var” dedi. Hayalinde bir gün ANTONİO BANDERASIN oynadığı ‘’DESPARADOS’’ isimli sinema filmi benzeri bir projede başrol oynamak olduğunu söylerken, “Umarım bir gün Türkiye de bütün maharetlerimi gösterebileceğim bir aksiyon dizi projesinde başrol oynamak nasip olur” dedi.

 

📆 15 Nisan 2013 Pazartesi 10:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR