MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir Barışa Kanat Çırpıyor!
Ataşehir Barışa Kanat Çırpıyor!


Ataşehir Belediyesi, güvercinlerin yeteneklerini sergileyecekleri büyük bir organizasyon düzenleyerek Türkiye’de bir ilk’e imza atıyor. Ülke genelinde bin 500 güvercinin yarışacağı “Oyun Kuşu Yarışması” 14 Nisan’da  Deniz Gezmiş Parkı’nda yapılacak büyük bir şenlikle başlıyor. Şenlikte konser verecek olan Yavuz Bingöl barış ve kardeşlik türküleri söyleyecek.

 

Ataşehirliler’in yaşam kalitesini yükseltmek misyonuyla başarılı işlere imza atan Ataşehir Belediyesi, kültürel yaşama artı değer katacak yeni bir etkinlikle, bu kez ülke çapında bir ilk’i gerçekleştiriyor: Ataşehir Belediyesi, mahallelerde sayıları 5 bin 300’e ulaşan kuş sahibinin talebi üzerine barış, sevgi ve özgürlüğün sembolü olan güvercinlerin yarışacağı “Oyun Kuşu Yarışması” düzenledi.

 

Ataşehir Belediyesi’nin öncülüğünde düzenlenen “Oyun Kuşu Yarışması” 14 Nisan Pazar günü saat 13:00’de Deniz Gezmiş Parkı şenlik alanında güvercinlerin uçuş şovlarıyla başlayacak.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek “Oyun Kuşu Yarışması Açılış Şenliği”ne Ataşehirli ve İstanbullu kuş severlerin yanı sıra ülkenin dört bir yanından güvercin dernekleri de katılacak. Yavuz Bingöl ve Taner Özdemir’in sahne alacağı şenlikte barış ve kardeşlik türküleriyle uçan kuşlara eşlik edilecek.

 

Kuşçular  camiasında “Oyun Kuşu Başkenti” olarak bilinen Ataşehir’de düzenlenen bu ilginç yarışma, İstanbul’da 1.5 milyon, ülke genelinde ise 10 milyon dolayında kuş severi yakından ilgilendiriyor. Başvurular 30 Nisan 2013 tarihine kadar yarışmanın organizasyonundan sorumlu Ataşehir Güvercin Severler Derneği’ne yapılacak. Ayrıca, şenlik alanında kurulacak dernek standında da başvurular kabul edilecek.

 

Yarışma şartnamesine göre yarışmacı sayısı ülke genelinde bin 500 ile sınırlı olacak. Her yarışmacı ikamet ettiği adreste yalnızca bir kuşla yarışabilecek.Yarışmacıların yaşadığı illerde iki hakem ve bir gözlemciden oluşan ekipler günde 16 ayrı haneyi randevu yöntemiyle ziyaret ederek yarışmacı kuşun oyunlarını yerinde izleyecek ve puan verecek. 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek yarışmada dereceye giren ilk 20 kuş sahibi ise Ataşehir Belediyesi tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirilecek.

 

📆 12 Nisan 2013 Cuma 10:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR