MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Burhan Felek’te Olimpik Heyecan!
Burhan Felek’te Olimpik Heyecan!


İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Atletizm İl Temsilciliğimizin 2013 yılı Faaliyet Programında yer alan “Yıldızlar-Gençler Olimpik Sporcu Yarışmaları” yapıldı.

 

Üsküdar Burhan Felek Spor Kompleksinde bulunan Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde gerçekleştirilen yarışmalar kıyasıya bir heyecana sahne oldu. Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde yapılan yarışmalara yıldızlarda 1999 – 2000, gençlerde 1996-97-98 doğumlu kulüplü, ferdi ve okullu çok sayıda sporcu katıldı. Atletizmde yeteneklerini sergileyen 300’ün üzerinde sporcu tribünde kendilerini izleyenlerden büyük alkış topladılar.

 

Müsabakalar, ilk gün (02 Nisan 2013) saat 11.00’da yapılan 100 metre engelli yarışlarıyla başladı,  aynı zamanda üç adım atlama, cirit atma, yüksek atlama, gülle atma kategorilerinde gerçekleştirildi.  1500 metre ve 4*100 metre bayrak yarışları ise izleyenlere heyecan dolu anlar yaşattı.

 

Müsabakaların ikinci günü ise (03 Nisan 2013)  sırıkla atlama, 300 metre engelli, disk atma, 2000 metre ve İsveç Bayrak yarışlarıyla tamamlandı. Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren, gelecek vadeden ve performansları iyi olan sporcuların antrenörlerimizce takibi yapılarak değerlendirmeye alınacak.

 

İlimizde bulunan İlköğretim, ortaokul ve lise öğrencileri ile çeşitli kulüp ve masterlerin da katıldığı atletler birincilik için kıyasıya yarışırken iki gün süren yarışmaların Okullar İl Birinciliği yarışmaları ve Yıldız Milli Takım Seçme yarışmalarının hazırlık yarışı olarak planlanmıştır.

 

📆 04 Nisan 2013 Perşembe 14:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR