MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » 4.“ Tarihçi Kitabevi” Söyleşisi
4.“ Tarihçi Kitabevi” Söyleşisi


Anadolu, kültürlerin buluştuğu, ayrıştığı  ama çoğunlukla ortak yaşamın, hoşgörünün ve sentezlerin yoğrulduğu toprak…Erol toy, bin yıllık süreçte, özellikle belirleyici olan “buluşmaları” ve “kırılmaları” getiriyor buluşmamıza.

 Erol Toy Kimdir?

Erol Toy, ilk öyküsünü 1952 yılında Çınar dergisinde yayımladı. YAZKO Yönetim Kurulu başkanlığı yapan yazar, romanlarında Türkiye’nin toplumsal, ekonomik ve politik sorunlarını işledi. Toplumcu gerçekçi bir çizgide yürüyen Toy, ilk basımı 1974 yılında yapılan  İmparator adlı romanıyla okur kitlelerine adını duyurdu. Öykü, roman, deneme ve eleştiri yazılarının dışında sahnelenmiş tiyatro oyunları da bulunan Erol Toy, 1962 Ali Naci Karacan Üçüncülük Ödülü sahibidir.

Yapıtlarından bazıları; Toprak Acıkınca; Acı Para; Azap Ortakları; İmparator;  Kördüğüm;  Son Seçim; Kuzgunlar ve Leşler; Zor Oyunu; Kilit taşı; Fareler Cumhuriyeti; Aydınımız, İnsanımız, Devletimiz; O’na Katılmak.

Eğer sizde bu güzel Tarih Söyleşisinde yerinizi almak istiyorsanız 23 Ocak Cumartesi günü  Saat:15.00 de Moda’da yerinizi alın.

TARİHÇİ KİTABEVİ

MODA CADDESİ 104 /A (ZİRAAT BANK. YANI)

MODA / KADIKÖY

📆 21 Ocak 2010 Perşembe 11:10   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR