MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Politika, Toplum » Topu, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Topu, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.Ataşehir Ak Parti, çalışan gazetecilerle buluştu!

Ak Parti Ataşehir İlçe Teşkilatı tarafından “Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda parti yönetimi, yerel ve ulusal medya temsilcileri ile bir araya geldi.

Topu, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu; ‘Sorunlarınızı biliyoruz. Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde basın çalışanlarına yıpranma payı ile ilgili düzenleme yapıldı. Umarım her şey daha da iyiye gider” diyerek, gazetecilerin Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
nimetullah-topu

Kahvaltıya, Ataşehir’de yayın yapan medya mensuplarının yanı sıra, Anadolu Yakası ve ulusal medyada görev alan gazeteciler de katılım gösterdi. Medya mensuplarının sorularını da yanıtlayan Topu, ilçenin ve bölgenin sorunlarına dikkat çekti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu, Ak Parti Belediye meclisi üyeleri, Ak Parti Ataşehir İlçe yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarının ev sahipliğindeki kahvaltıya, Ataşehir ve bölgede yayın yapan yerel basın çalışanlarının yanında ulusal basından bazı çalışanlar da katıldı.

“Sizin bu önemli gününüzde birlikte iken ‘Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü kutluyorum.” diyerek, Dünya Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Nimetullah Topu; “İnşallah ilerleyen yıllarda; birlikte, daha güzel koşullarda gazeteciler günü kutlamak nasip olur.

“Aramızda bulunan; öncelikle, Ataşehir’in çok değerli gazeteleri, internet haber portalları, yakın bölgelerimizdeki gazetelerin temsilcilerine hoş geldiniz diyorum.” dedikten sonra,  konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Bu gün hem Ataşehir’i konuşalım hem de sizleri dinleyelim istedik. Biz, Bakanımız Egemen Bağış, milletvekilimiz Erol Kaya ile konuştuk.

Özellikle mesleki sorunları ilgili milletvekillerimize ilettik. Bu konuda yıpranma payı ile ilgili bir düzenleme yapıldı. Zor şartlarda çalışan gazetecilerin koşullarında bir ölçüde de olsa iyileştirme sağlayacağını düşünüyorum. Umarım eksikler daha da düzelir, iyileşmeler gerçekleşir.”

“Ataşehir’e gelirsek; malumunuz biz 2009 yılından bu yana muhalefetteyiz. Sayın Başbakanımız Ataşehir’e geldiğinde ‘muhalefet yapmanın, muhalefette olmanın zorluklarını ve kolaylıklarını göreceksiniz’ demişti. Bu yönüyle muhalefette olmanın zorluğunu yaşıyoruz. Geçen 4 yıla yakın zaman zarfında iyi bir muhalefet örneği sergilediğimi düşünüyorum. Burada hem Ataşehir Belediyesi Ak Parti meclis Gurubu’na hem ilçe yönetimine ayrıca mecliste bulunmayıp muhalefete katkı veren diğer siyasi partilerimize teşekkür ediyorum.

Ak-parti-Atasehir-basinla,

Bir Ataşehir var, ve Ataşehir’in tüm kaynakları Ataşehir’de yaşayan insanlar için var. Bu sorumluluğun bilincinde olarak hareket etmeye çalıştık. Bu yılda önümüzdeki günlerde her yıl olduğu gibi denetim kurulu oluşturulacak. Ak Parti’den meclis üyesi bir arkadaşımız CHP’den iki arkadaşımız olacak denetim komisyonu bu yıl da yapılan ihaleleri, yatırımları denetleyecek. Yanlışlar, eksikler varsa önce belediye başkanlık makamına sonra da hukuki makamlara intikal ettirilecek. Ataşehir’de önümüzde yaşayacağımız yerel seçimlerde iddialı olduğumuzu başından beri dile getiriyoruz.

Hem genel seçim hem de referandumda iddiamızı ortaya koyduk. Önümüzdeki dönem, Ataşehir’in kaybettiği 5 yılı telafi edecek bir anlayışı ortaya koyacağız. Sayın Başbakanımızın Ataşehir’e verdiği önem ortada. Ataşehir İstanbul’un yüzük taşı niteliğinde; gelişmeye, sadece İstanbul’un değil Türkiye’nin ‘Finans Merkezi’ olmaya aday bir ilçe. Ve insanı ile şartları ile daha iyi koşullar oluşması için, önümüzdeki dönem, Ak Partili bir yönetime talibiz. Sizlerin vasıtanızla da belediyedeki projelerimizi anlatacağız. Önümüzdeki yerel seçim, seçimin en zor geçeceği ilçelerden bir tanesi Ataşehir. Biz bu yarışı önde tamamlayacağımıza inanıyoruz. Çalışmalarımızı da bu yönde sürdürüyoruz. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Tartışmalara konu olan Gazeteci Mehmet Baransu’nun Ataşehir Belediyesi’ndeki yolsuzluklarda Ak Partili iş adamlarının da olduğu iddialarının sorulması üzerine, İlçe başkanı Nimetullah Topu, Ak Partili iş adamı iddialarını kabul etmediğini belirtip; “İş adamalarından çok kamu görevlilerin sorumluluğudur. Ayrıca belgeler ışığında kim olursa olsun yargı önünde hesap vereceklerdir.”dedi.

 

Basın kahvaltısı, gazeteciler ve parti yönetiminin istişareleri ile sona erdi.

Galeri
📆 14 Ocak 2013 Pazartesi 01:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR