MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Caddebostan, Flaş, Genel, Toplum » “Hürrem Tablosu” Osmanlı Hanedan Torununun Oldu!

“Hürrem Tablosu” Osmanlı Hanedan Torununun Oldu!Koray Erkan’ın Hürrem’in Haremi defilesinde“Hürrem Tablosu” Osmanlı Hanedan Torununun Oldu.

Tasarımları Modacı Koray ERKAN’A ait “HÜRREM’İN HAREMİ DEFİLESİ”, Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu ev sahipliğinde, 02 Ocak 2013 Çarşamba akşamı, Saat:20.00’de, Caddebostan Kültür Merkezi Büyük Salon’da gerçekleştirildi.

Manken Yaşın Doğan tarafından sunulan programın açılışında Lions adına bir konuşma yapan Ln. Nesibe Müsevitoğlu;  “ Henüz 17 yaşında hayvanlar yararına düzenlediği defile ile kamuoyunda adını duyuran Koray Erkan, küçük yaşına rağmen, toplumsal konulara da duyarlı bir modacı. Bu defilesini de Uluslararası bir hizmet kuruluşu olan Lions adına düzenlerken, Kolleksiyonunu çevreye duyduğu hassasiyet ile geri dönüşüm projesi olarak tasarladı. Hepimizin evinde bulabileceği malzemelerden koleksiyon oluşturuldu. Modacımız, kadınlarımıza fırsat verilse ne denli başarılı olabileceklerinden yola çıkarak, Osmanlı’da güçlü kadını temsil eden Hürrem Sultan ve Haremi defile sunumunda konsept olarak belirledi. Ancak tamamen bir hayal ürünü olarak defileyi kurguladı. Defilemizdeki tüm mankenler Türkiye’nin tanınmış Best Modelleri. Atak Vokal Grubu, mankenlerimiz ve Tuğba Özay gecemize gönüllü olarak katılarak destek verdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürler ediyoruz.” Dedi.

Gece; Tenor Dt..Gökhan Ateşalp’ın kurduğu, Gürkan Göksel’in şefliğini yaptığı, Atak Vokal Grubu’nun MOZART’IN bestelemiş olduğu eserleri yorumlamaları ve HÜRREM SULTAN’I canlandıran 2006 yılı güzelimiz ve başarılı oyuncu Sevil UYAR tahtında görülmesi ile defile başladı.

OSMANLI’YAFarklı bir açıdan bakılan defilede; OSMANLI’NIN başındabu kez, HÜRREM SULTAN(Sevil Uyar) vardır ve Süleyman( Vedat Behar)  bir cariyedir. Mor mendil için yarışan cariyeler arasından mendili alan erkek cariyenin HÜRREM SULTA’NIN önünde diz çökerek, ona olan aşkını anlatan bir şarkı okuması duygusal bir sahne oldu.

Defile sonunda Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Federasyonu Başkanı Ln. Ercüment Yüceler; organizasyona destek veren Kadıköy Belediye Başkanı Av. Selami Öztürk’e ve Belediye çalışanlarına,  tüm mankenlere, Atak Vokal Grubu ‘na, Modacı Koray Erkan’a teşekkür etti ve gecenin anısına birer Lions Teşekkür Belgesi ile Çiçek verdi.

Modacı Koray Erkan defile sonunda yaptığı konuşmada; “ Ben henüz 17 yaşındayım, moda dünyasında sizlerin desteği ile yer almak istiyorum, bu anlamda beni destekleyen tüm manken arkadaşlarıma,Makyözlerimiz Naz Kara, Özer Karaçay ve Gizem Çınar’a,  Atak Vokal Grubu’na, Cem İpek’e ve Antalya’dan sadece bu programa katılmak için gelen değerli sanatçımız Tuğba Özay ile Lions Kulüplerine teşekkür ederim” Dedi.

Gecenin en anlamlı bölümü Hürrem Sultan’ın ülkesi Ukrayna’dan ülkemize gelen ve Ln. Nesibe Müsevitoğlu’nun oğlu Serkan ile evlenerek Türkiye’ye yerleşen, Kiev Akademisi mezunu ressam TetianaMüsevitoğlu’nun “HÜRREM” isimli yağlıboya tablosu, Liay eğitim bursları yararına açık artırmaya çıkarıldı. Beş dakikalık sürede en yüksek rakamı verenin alacağı tablo, sürpriz bir şekilde bir Osmanlı Hanedan Mensubunun oldu. Hasan Feridun, ve İsmet, Hürrem Sultan ve Kanuni Sultan Süleyman’dan Osmanlı İmparatorluğu’nun kurucusu Osman Gazi’ye kadar tüm padişahların yargı onaylı Sultan Torunu Nazım Siyavuşoğlu’nun tabloya sahip olması sanatçı Tetiana’yı çok mutlu etti.

Lions Federasyon Başkanı Ln. Ercüment Yüceler; TetianaMüsevitoğlu ve Osmanlı Hanedan Mensubu Nazım Siyavuşoğlu’na desteklerinden dolayı teşekkür ederken, onların adına katkılarından dolayı Vakıf Köşkü’nde isimleri yazılı plaketlerin törenle çakılacağını söyledi.Gece Tuğba Özay’ın muhteşem bir performans sergilediği konseri ile son buldu.
DEFİLEDE YER ALAN MANKENLER:
Ediz ARSLAN, Vedat BEHAR, Sevil UYAR, Derya YAĞIZ, Lale ACARI, Sahra IŞIK, Yaşın DOĞAN, Suzi ERİT, Merve AÇIKYOL, Leyla KÖSE, Mesut SOLMAZ, Ali Aslan GÜR, Deniz GÜNEŞ, Mehmet AYGÜZEL, Mesut KAYA, Murat ÖZKIZILTAŞ, Talha HUY, Ulaş SUBAŞI, Kemal UZUN

 

📆 04 Ocak 2013 Cuma 11:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR