MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Manşet, Toplum » İSTKA’dan “Afetlere Hazırlık” İçin 10 Milyon TL Hibe!
İSTKA’dan “Afetlere Hazırlık” İçin 10 Milyon TL Hibe!


Sürdürülebilir kalkınmada öncü olma ve İstanbul’u marka şehir haline dönüştürme hedefi ile yola çıkan İstanbul Kalkınma Ajansı, 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programları kapsamında, “Afetlere Hazırlık” temalı hibe programı için ilana çıktı. Programın toplam bütçesi 10 milyon TL.

 

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA), 2012 yılı ikinci dönem Mali Destek Programı kapsamında, “Afetlere Hazırlık” temalı hibe programı için ilana çıktı.

İSTKA programla, İstanbul’da yaşam ve mekan kalitesi yüksek, güvenli yerleşmeler oluşturmak üzere; afet yönetim sisteminin etkinleştirilerek uygulama kapasitesinin artırılması ile afet risklerinin azaltılmasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

Afet yönetimi faaliyetlerine yönelik kurumsal kapasitenin artırılması ve başta gönüllü örgütlenmelerle olmak üzere yerel kapasitenin oluşturulmasıyla ilgili projelere öncelik verilecek programın toplam bütçesi 10 milyon TL. Risk alanlarının tanımlanması, risk azaltmada alternatif yaklaşımların geliştirilmesi ile uygulama araçlarının, modellerinin çeşitlendirilmesiyle ilgili projelere de önceliğin verileceği programda, proje başına destek tutarı ise 200–600 bin TL arasında değişiyor. Afetlere Hazırlık Mali Destek Programı’nın son başvuru tarihi ise 11 Şubat 2013.

Proje için; valilik, kaymakamlıklar, kamu kurumlarının il ve bölge müdürlükleri ve başkanlıkları, diğer kamu kurumlarının ilde bulunan en üst birimleri, yerel yönetimler (İl Özel İdaresi, belediyeler ve tüzel kişiliği haiz bağlı kuruluşları), İstanbul Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanlıkları, üniversiteler ve üniversitelere bağlı uygulama ve araştırma merkezleri, fakülteler, yüksekokullar, enstitüler, Sanayi Odası ve Ticaret Odası,  Organize Sanayi Bölgeleri, Küçük Sanayi Siteleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler, odalar, meslek örgütleri ve Sivil Toplum Kuruluşları başvuru yapabiliyor.

 

📆 31 Aralık 2012 Pazartesi 14:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR