MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Flaş, Genel, Toplum » “Elektromanyetik Etkilere Dikkat” Çekildi!
“Elektromanyetik Etkilere Dikkat” Çekildi!


Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Elektromanyetik Kirlilik” konulu konferans düzenlendi. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen konferansa, konuşmacı olarak konunun ülkemizdeki en yetkin isimlerinden, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker katıldı.

 

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın yaptığı açılış konuşmasından sonra konuşan Prof. Dr. Selim Şeker, özellikle cep telefonları ve bilgisayarların sebep olduğu elektromanyetik etkileri vurguladı.

 

İnsanların maruz kaldıkları elektromanyetik kirliliğin insan vücudunda kısa zamanda; baş ağrıları, göz yanmaları, yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi ve uykusuzluk gibi etkilere sebep olduğunu belirten Prof. Dr. Selim Şeker, elektromanyetik kirliliğin; uzun vadeli etkilerini, bu etkilerin parametrelerini ve farklılıklarını anlattı.

 

elektromanyetik-etkiler

 

Cep telefonunun etkilerinden korunmanın basit yollarını; cep telefonu görüşmelerini mümkün olduğunca kısa tutmak, kulağa yapışık değil mesafeli kullanmak, çocuklara cep telefonu kullandırtmamak, kulaklık kullanmak, sinyalin az olduğu yerlerde kullanmamak diye sıralayan Prof. Dr. Selim Şeker; cep telefonu üreticisi firmaların cep telefonlarının sebep olduğu olumsuz etkileri anlatmadıklarını, hatta bu yöndeki gerçeklerin üstünü kapattıklarını öne sürdü.

 

Konferans sonrasında Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Zekier tarafından Prof. Dr. Selim Şeker ve Elektrik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi adına Nusret Gerçek’e teşekkür plaketi verildi.

Galeri
📆 21 Aralık 2012 Cuma 09:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR