MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy Belediye Meclisi Hayvanlar İçin Toplanıyor!
Kadıköy Belediye Meclisi Hayvanlar İçin Toplanıyor!


Pet shoplarda hayvan satış yasağı meclis’te,

 

 

Kadıköy Belediyesi’nin, Kadıköy’deki pet-shoplarda kedi-köpek ve tavşan gibi canlı hayvanların satışını yasaklama teklifi, 3 Aralık Pazartesi günü Kadıköy Belediye Meclisi’nde görüşülecek.

 

90’nın üzerinde pet-shop,  hayvan satış mağazasının bulunduğu Kadıköy’de, hayvanlar için önemli bir adım atan Kadıköy Belediyesi,  Pet-Shoplarda vitrinde sağlıksız koşullarda günlerce satılmayı bekleyen kedi-köpek gibi evcil hayvanların satışını yasaklamak için Belediye Meclisi’ne bir teklif sunmuştu. Kamuoyunda olumlu tepki gören teklifi, Kadıköy Belediye Meclisi 3 Aralık pazartesi günü görüşerek karara bağlayacak.

 

Teklif de, pet-shop diye adlandırılan mağazalarda 31 Mart 2013 tarihinden itibaren kedi, köpek ve tavşan gibi evcil hayvanların satışının yasaklanması isteniyor. Teklifin gerekçesinde ise, kedi, köpek, tavşan gibi canlı hayvanların pet-shoplarda günlerce hatta haftalarca vitrinlerde sergilendiği,  birçok doğal ihtiyacının karşılanmayıp, aşı takvimlerinin de tamamlanmadığına dikkat çekilerek, yurt dışından yasal olmayan yollarla getirilen hastalıklı hayvanlar satıldığı belirtiliyor. Ayrıca birçok yavru köpeğin, aşı takvimleri tamamlanmadan, erken zamanda sütten kesilerek annelerinden ayrıldığı, pet -shoplar gece kapandığı için hayvanlar bütün gece yalnız bırakılıp açlığa terk edildiği de vurgulanıyor. Hayvanseverlerin görüşleri doğrultusunda hazırlanan teklifte,  pet-shoplardan satın alındıktan sonra birçok hayvanın hasta olup öldüğüne, bu durumun da vatandaşı maddi-manevi olarak yıprattığı da belirtiliyor.

 

38 CHP ve 7 AKP’li meclis üyesinin bulunduğu Kadıköy Belediye Meclisi’nde teklifin kabul edilmesi bekleniyor. Teklif karara bağlanırsa, Kadıköy’de 1 Nisan 2013 tarihinden sonra Pet-Shoplar da kedi, köpek ve tavşan satılamayacak.

 

 

 

 

TARİH  : 3 ARALIK 2012 SAAT : 17.00

YER :  KADIKÖY BELEDİYE MECLİS BİNASI – KOZYATAĞI (KOZZY YANI)

 

📆 03 Aralık 2012 Pazartesi 09:41   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Kadıköy Belediye Meclisi Hayvanlar İçin Toplanıyor!” için bir cevap

  1. halil özer dedi ki:

    ben hayvan ları çok seviyorum o yüzden orta boy goldın isti,yorum lütfen getirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR