MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » UNICEF’in Yeni İyi Niyet Elçileri!
UNICEF’in Yeni İyi Niyet Elçileri!


UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin yeni İyi Niyet Elçileri olarak aramıza katılacak ve Türk ve dünya çocuklarının korunması ve gelişimi için projelerimize destek olacak değerli isimleri kamuoyu ile paylaşmak üzere 23 Kasım 2012 tarihinde İstanbul Hilton Oteli’nde saat 10:00’da bir basın toplantısı düzenliyoruz.

UNICEF dünyada “İyi Niyet Elçiliği” misyonunu başlatan ilk kuruluştur. 1954 yılında Danny Kaye ile başlayan UNICEF İyi Niyet Elçiliği Sir Peter Ustinov, Audrey Hepburn ile devam etti. Her biri kendi alanında üstün başarıları ve saygın kişilikleri ile öne çıkan ‘UNICEF İyi Niyet Elçileri”nin misyonu, çocukların haklarını korumak için yapılan çalışmalara destek vermektir. Günümüzde dünyaca ünlü sanatçılardan Roger Moore, Whoopi Goldberg, Jackie Chan, Susan Sarandon, Mia Farrow, Ricky Martin; dünyaca ünlü sporculardan Leo Messi, David Beckham, Serena Williams kendilerini UNICEF aracılığıyla çocuklara adamış ünlü isimlerden bazılarıdır.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçileri: Türk Sinemasının Sultanı Türkân Şoray, değerli yazarımız Ayşe Kulin, ülkemizin çok değerli sanatçılarından Devlet Sanatçısı Yıldız Kenter, tiyatro dünyamızın büyük değeri ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde kurduğu okullarda büyük yetenekler yetiştirenMüjdat Gezen, son yıllarda herkesin gönlünde taht kuran ünlü genç oyuncumuz Kıvanç Tatlıtuğ, başarılı ve ünlü piyanistimiz, Devlet Sanatçısı Gülsin Onay, saygın gazeteci ve TV yapımcısı Tayfun Talipoğlu, değerli milli basketbolcu İbrahim Kutluay ve Bilkent Senfoni Orkestrası UNICEF’in diğer Türkiye İyi Niyet Elçileri’dir.

İyi Niyet Elçileri sanat, bilim, edebiyat, eğlence, spor ve sosyal hayatın diğer alanlarından, sadece tanınmış oldukları için değil aynı zamanda sahip oldukları saygınlık ve samimi insani söylemlerinden dolayı seçilmiş; UNICEF’in amaçları, hedefleri ve öncelikleri konusunda toplumun bilinçlendirilmesine ve faaliyetleriyle ilgili mesajların aktarılmasına katkıda bulunma isteklerini açıkça ifade etmiş, önde gelen kişilerdir. UNICEF ailesi arasına katılacak olan yeni İyi Niyet Elçilerimiz de bizlerle yapacağımız temsil, bağış toplama ve programlarda, UNICEF’in çocuklarla ilgili vizyon ve değerlerinin daha geniş bir kitleye iletilmesinde yardımcı olacaktır.

Bu çerçevede değerli usta tiyatro sanatçımız Ali Poyrazoğlu, “Sihirli Flüt” unvanı ile tanınan flüt virtüözü Şefika Kutluer, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Turkiye’nin tanıtım yüzü olarak seçilen uluslararası tanınan topmodelimiz Tülin Şahin ve değerli ses sanatçımız Ferhat Göçer UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olarak aramıza katılacaktır.

Toplantıyı düzenlememizde bize desteklerinden dolayı Hilton İstanbul’a teşekkür ederiz.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi

 

Etiketler: , , ,
📆 22 Kasım 2012 Perşembe 10:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR