MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » İstanbul Anadolu Lisesi Hazine Sandığı Projesi!
İstanbul Anadolu Lisesi Hazine Sandığı Projesi!


Avrupa Birliği (AB), İstanbul Anadolu  Lisesi’nin ortak olduğu  “ The soul of who we are ” isimli çok taraflı Comenius projesine fon ayırmaya karar vermiştir.. 2012-2014 yılları arasında sürecek olan proje kapsamında koordinatör Norveç, Avaldsnes şehrinden  Bø ungdomsskole okulu ile ortak Almanya Münih şehrinden Privatgymnasium Dr. Florian Ueberreiter – ein Unternehmen der Muenchner Schulstiftung – Ernst. v. Borries okulu, Danimarka Vinderup şehri Vinderup Realskole okulu,  İspanya Sant Just Desvern şehri Ins Sant Just okulu ve okulumuz İstanbul Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri kültür alışverişinde bulunacaklardır.

Hazırlayacakları “hazine sandığı” nda kendi ülkelerini, kültürlerini, masallarını,hikayelerini, önemli günleri ve bayramlarını, sanatlarını, yemeklerini, müzik ve danslarını, örf ve adetlerini tanıtıcı çalışmalarını paylaşacaklar ve bu paylaşımlarını internet üzerinden yaygınlaştıracaklardır. Bu hazine sandığı proje bitiminde 5 ortak ülkenin kültürlerini yansıtan pek çok hikayeler, videolar, fotoğraflar, kitaplar, müzik cd leri, yemek tarifleri ve sanatsal çalışmalarla dolu olarak sergilenecektir.

Bu proje doğrultusunda 22-27 Ekim 2012 tarihleri arasında Istanbul Anadolu Lisesi öğretmenleri Yasemen Özdemir ve Pınar Eren öğrencilerinden Ata Beran Borlaş  proje ekibi olarak Danimarka’nın  Vinderup şehrinde konusu ülkelerin “masallar ve efsaneleri” olan  proje toplantısına diğer ortak okul öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte katılmışlardır.

 

Okul Müdürü Sinan Taban;  proje kapsamında karşılıklı proje ziyaretlerinin devam edeceğini, bu projelerle öğrencilerde ve öğretmenlerde Avrupalılık bilincinin geliştiğini, öğrencilerin görgü, beceri ve dil yeterliliklerinin artmasıyla birlikte kendilerine güvenlerinin arttığını , farklı kültürden yaşıtlarıyla bir araya gelerek kültür değişimlerinde bulunabilecekleri gibi yabancı dil yeterliliklerini geliştirebileceklerini , öğretmenlerin de eğitim ve öğretim kalitesinin arttırılması açısından yeni teknik ve yöntemleri Avrupalı meslektaşlarıyla yapacakları paylaşımlar sonucu okulda uygulayabileceklerini  belirtti.

 

Galeri
📆 21 Kasım 2012 Çarşamba 10:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR