MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » Fenerbahçe ve Yandex İşbirliği Resmiyet Kazandı!
Fenerbahçe ve Yandex İşbirliği Resmiyet Kazandı!


Fenerbahçe Spor Kulübü ile yerel kaynaklı internet arama motoru ve web bilgi portalı Yandex arasındaki işbirliği, Başkan Aziz Yıldırım ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın imzaladığı anlaşmayla resmiyet kazandı.

Varılan anlaşmaya göre sarı – lacivertli taraftarlar; www.yandex.com.tr web sitesinden Fenerbahçe ile ilgili tüm haberlere ulaşabilecek, ayrıca fbyandex.com.tr uzantılı e-posta adreslerine sahip olabilecekler. Bunun yanı sıra Türkiye’de ilk kez, Yandex tarafından bir spor kulübünün taraftarları için özel olarak tasarlanmış internet tarayıcısı da hizmete girecek.

Fenerbahçeliler, internette Yandex ürünlerini kullandığı sürece, elde edilecek reklam gelirlerinden Fenerbahçe Spor Kulübü de pay alacak.

Fenerbahçe ile Yandex arasındaki anlaşmanın imza töreni, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı 1907 Tribünü’nde yapıldı. Törene Başkan Aziz Yıldırım ve Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın yanı sıra Genel Sekreter Talat Yılmaz ve Yandex Türkiye CEO’su Bogdan Wisniewski katıldı. Törende ayrıca Fenerbahçeli yöneticiler ile kulüp ve Yandex yetkilileri de hazır bulundu.

 

M.ALİ YALÇINDAĞ: YANDEX, FENERBAHÇELİLERİN İNTERNETE AÇILAN PENCERESİ OLACAK

Törende ilk olarak bir konuşma yapan Mehmet Ali Yalçındağ, insanların yaşam biçimlerine, alışkanlıklarına, gelenek ve göreneklerine verdiği önemle Yandex’in internet dünyasına yeni bir soluk getirdiğini söyledi.

Yolculuklarına Türkiye’nin büyük kurumlarıyla işbirliği yaparak devam ettiklerini söyleyen Yalçındağ, “Türkiye’nin en köklü kurumlarından Fenerbahçe ile yaptığımız anlaşmayla, Fenerbahçeliler bugünden itibaren merak ettikleri tüm soruların cevaplarını, en doğru haberleri Süper Lig puan durumunu ve fikstüre, Fenerbahçe için hazırlanmış özel web sayfasından ulaşabilecekler.” diyerek şöyle devam etti:

“Ayrıca Fenerbahçeliler için özel tasarlanmış fbyandex.com.tr uzantılı e-posta adreslerini kullanabilecekler. Fenerbahçe internet tarayıcısıyla internete açılabilecekler. Fenerbahçelilerin, internete açılan pencereleri olacak olan fbyandex.com.tr portalını ve Türkiye’de bir ilk olarak kendilerine özel hazırladığımız Fenerbahçe temalı tarayıcıyı beğeneceklerine inanıyorum. Tüm Fenerbahçe camiası ve Yandex için hayırlı olsun.”

Mehmet Ali Yalçındağ daha sonra, bu anlaşmanın sağlanmasında emeği geçen Başkan Aziz Yıldırım ve Asbaşkanlardan Ömer Temelli’ye teşekkür ederek, Başkan Aziz Yıldırım’a, adına açılmış fbyandex.com.tr uzantılı e-posta adresini takdim etti.

BAŞKAN AZİZ YILDIRIM: YENİ TEKNOLOJİK VE DİJİTAL ÇALIŞMALARIMIZ OLACAK

Törende daha sonra konuşan Başkan Aziz Yıldırım ise bu anlaşmayla Fenerbahçe’nin hızla gelişen dijital dünyaya bir adım daha attığını ve bu konuda yeni tanıtımların yakında yapılacağını söyledi.

Başkan Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Yandex arasında stratejik işbirliği anlaşması imzalayarak, hızla gelişen dijital dünyada yeni bir adım daha attıklarını da belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Kulübümüzün öncülük ve yenilikler konusundaki farkı göz önüne alındığında, Fenerbahçe ve Yandex isimlerinin bir araya bugün gelmesiyle birlikte, ne gibi yeniliklerin biz Fenerbahçelileri beklediği sizlere anlatılacaktır. Fenerbahçe’nin teknolojik – dijital çalışmaları bir yandan sürüyor, en kısa sürede yeni tanıtımlarla karşınızda olmayı diliyoruz. Fenerbahçe Yandex işbirliğinin iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum.”

TALAT YILMAZ: İLKLERİN TAKIM FENERBAHÇE

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Talat Yılmaz da “Dünyanın her bir köşesinde sonsuz aidiyetle, mutlak bağlılıkla armamızı destekleyen Fenerbahçelilerin, teknolojik dünyadaki yeni bağı Fenerbahçe Yandex olacak.” diyerek şunları söyledi:

“Yandex ile bu anlaşma çerçevesinde çok uzun zamandır görüşmelerimiz sürüyor; detaylar ve ayrıcalıklarımız üzerine en iyisini yapmak adına bugün nihayet son noktaya ulaşmış bulunmaktayız. Türkiye’de ilk kez bir spor kulübü için özel olarak hazırlanmış internet tarayıcısı, Fenerbahçe ile hizmete girecek. Bundan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. İlklerin takımı Fenerbahçe, bir ilke Yandex ile imza atacak.

Öte yandan, taraftarlarımız fbyandex.com.tr uzantılı e-posta hizmetinden de faydalanabilecek, Yandex’in bu ücretsiz hizmetlerinden faydalandıkça da kulübümüz kazanacak. Bu bağlamda, Mehmet Ali Bey’in şahsında Yandex’e teşekkür eder, bu işbirliğinin Fenerbahçe Ailesi’ne hayırlı olmasını dilerim.”

Anlaşmanın paraf edilmesinin ardından tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.(CHA)

Galeri
📆 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR