MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Marka Belediye Tam Not Aldı!
Marka Belediye Tam Not Aldı!


Bahçeşehir Üniversitesi’nin düzenlediği Kent ve Yaşam Forumu panel, forum ve oturumlarla gerçekleştirildi. Gazeteci Celal Toprak’ın moderatörlüğünde yapılan foruma Maltepe Belediyesi Altın Kart ve Tele Destek projeleriyle katıldı. Üniversitenin Beşiktaş Yerleşkesi’nde çeşitli il ve ilçe belediyelerinin katılımıyla yapılan forumda sunum yapan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin, izleyicilerden büyük alkış aldı.

Altın İlçe Kart’ın çıkış noktasını anlatan Başkan Zengin, “Her zaman düşüm olan bir şey vardı. Belki benim anneme gitmemi engelleyen görevim,  diğer yaşlılarımızla da empati kurmamı sağladı. Evde yalnız yaşayan, sorunları olan büyüklerimize ‘Merhaba amcacığım, teyzeciğim. Bir isteğin var mı’ diye sorulması düşüncesinden hareketle Altın Kart’ın temelini oluşturduk.” dedi.

Sağlık ekibimizle vatandaşlarımıza 7/24 hizmet götürüyoruz

Maltepe’de yaşayan yaşlıların mutlu olması ve kendilerini güvende hissetmeleri için proje geliştirdiklerini belirten Maltepe Belediye Başkanı, “Altın değerinde ilçemizde altın yürekli insanlar vardı. 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımız için neler yapabiliriz diye düşündük ve araştırma yaptık. Türkiye’de gönüllülük sistemiyle hizmet sekteye uğrar ne yazık ki. Bu yüzden hizmet alımı yaptık. Doktorlarımız, psikologlarımız, sosyologlarımız var. Ambulans hizmeti aldık. Ekibimizle vatandaşlarımıza 7/24 hizmet götürüyoruz. Sağlık bakanlığına ve diğer belediye başkanı arkadaşlarımıza model oldu.” diye konuştu.

Altın Kart’ın hizmet vermeye başlamasıyla on sekiz mahallede form yaparak hastalık türlerini, yoğunluğunu, yaşlıların hobilerini, taleplerini belirlediklerini ifade eden Prof. Dr. Mustafa Zengin, “Altın Kart’la yetinmedik. Çok önceden düşündüğümüz bir hizmeti daha hayata geçirdik. Uzaktan buton sistemiyle 75 yaş üstü veya kronik hastalığı olan, yalnız yaşayan vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşmayı hedefledik. Bileklik ve kolye şeklinde dağıttığımız butonlar sayesinde hemen telefona bağlanıyorlar ve aynı anda acil müdahale ekibi yola çıkıyor. Arkadaşlarımız 112 ambulans servisinin yerini alır hale geldi.” dedi.

Sağlıkçı kimliğimizle, eğitimci kimliğimizle marka değeri yarattık.

Maltepe dışından da taleplerin arttığını belirten Başkan Zengin, marka olmanın en önemli göstergesinin verilen hizmet kalitesinin yanı sıra ilçe dışından da talep gelmesi olduğunu ifade etti. Maltepe Belediye Başkanı,  “Sağlıkçı kimliğimizle, eğitimci kimliğimizle marka değeri yarattık. Altın ilçemizin bir sembolü var, bakireler anıtı. Tekrar eski yerine, denize taşımak istiyoruz. Tabi biz bunu planlarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi zaten dolgu alanı olan sahilimizi 400 metre daha dolduruyor. Halbuki Büyükbakkalköy’de daha çevreci bir yaklaşımla sosyal yaşam alanı oluşturulabilirdi. Umarım, yüreklere güzellik gelir ve çevreci bir tavır takınırlar.” dedi.

📆 09 Kasım 2012 Cuma 14:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR