MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » ‘Pendik’te Zaman’ Konulu Yarışmanın Ödülleri Verildi!
‘Pendik’te Zaman’ Konulu Yarışmanın Ödülleri Verildi!


Pendik Belediyesi tarafından düzenlenen “Pendik’te Zaman” konulu öykü, şiir, resim ve fotoğraf yarışmasının ödül töreni yapıldı. Yarışmaya, resim dalında 118, şiir dalında 1951, öykü dalında 1679 ve fotoğraf dalında 2134 olmak üzere toplam 5882 kişi katılırken, dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin verdi.

Gülistan Sofrası’nda düzenlenen ödül törenine yarışmaya katılan ve ödül alan çok sayıda vatandaş katıldı. Törende konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Bu yarışmayla, özellikle Belediyemiz ve ekibimizin çok önemli bir işe imza attığını belirtmek istiyorum. Pendik, yakın süreçte Türkiye’nin ve İstanbul’un gelişmesiyle paralel önemli mesafeler almış ve hızlı gelişmiştir. Bu yarışmayı, gelecek nesillerin ‘2012 yılında ilçede yaşayan insanlar neler yapmış’ dediklerinde görecekleri sanat eserleri bırakmak ve ilçede sanatı en üst düzeye taşımak amacıyla organize ettik” dedi.

‘Bundan sonra da devam edecek’

Yarışmada, farklı sanat kulvarlarında çok özel eserlerin ortaya çıktığını söyleyen Şahin, “ Sanatsal ve kültürel öğeleri ölçmek o kadar zor ki, jürinin işinin çok zor olacağını biliyordum. Onlar da çok emek sarf ettiler. Bu kadar güzel yüzlerce eser arasında seçim yapmak gerçekten çok zor. Bu yarışma sadece bir defa yapılacak değil. Belki kategorilerde değişiklik yapacağız ama her yıl Pendik Belediyesi olarak organizasyonu devam ettireceğiz. Bu eserlerin gelecek zamanlara taşınması için de çalışmalar devam edecek” şeklinde konuştu. Ardından Başkan Kenan Şahin tarafından öykü, şiir, resim ve fotoğraf kategorilerinde birincilere 10’ar bin TL, 2.’lere 7’şer bin TL, 3.’lere 5’er bin TL ödül verilirken, mansiyon alanlara da 1.000’er TL ödül verildi.

 

Yarışmaya, resim dalında 118, şiir dalında 1951, öykü dalında 1679 ve fotoğraf dalında 2134 olmak üzere toplam 5882 kişi katıldı.

Yarışmada ödül alan isimler ve kategorileri ise şöyle;

Öykü yarışması: 1. Hande Kuşuluoğlu, 2. Gökhan Sarı ve 3. Refik Gökdağ

Şiir yarışması: 1. Adnan Metin, 2. Ahmet Yılmaz ve 3. Özkan Satılmış

Resim yarışması: Jüri tarafından 1.liğe değer eser seçilemedi, 2. Nazım Arslan ve 3. Zehra Başaran

Fotoğraf yarışması: Jüri tarafından 1.liğe değer eser seçilemedi, 2. Murat İbranoğlu ve 3. Sare Ertaş

 

Galeri
📆 09 Kasım 2012 Cuma 10:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR