MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Toplum » İBB Şehir Tiyatroları’nın Yeni Oyunu: “Büyünün Gözleri” Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde!
İBB Şehir Tiyatroları’nın Yeni Oyunu: “Büyünün Gözleri” Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde!


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Kasım ayında Büyünün Gözleri adlı oyunu repertuarına katıyor. Mehmet Murat İldan’ın yazdığı Hülya Karakaş’ın yönettiği “Büyünün Gözleri”nin prömiyeri 14 Kasım 2012 tarihinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde yapılacak.

 

Borç batağına düşen Kont Monteverdi, eski günlerine dönebilmek ve tek varlığı olan kızını zengin bir tüccarla evlendirebilmek için büyü yaptırır. Ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmeyecektir. Entrika, bencillik ve çıkar ilişkilerinin sevgi üzerinde kurduğu tahakkümü hicveden oyun, Mehmet Murat İldan’a Kadıköy Belediyesi Oyun Yazma Yarışması’nda birincilik ödülü kazandırmış ve ABD’de “Absinthe-New European Writing” edebiyat dergisinde yayınlanmıştır.

 

Dramaturgisini Gökhan Aktemur’un, sahne tasarımını Rıfkı Demirelli’nin, kostüm tasarımını Eylül Gürcan’ın, ışık tasarımını Mahmut Özdemir’in, efekt tasarımını Nesin Coşkuner’in, video tasarımını Aksel Zeydan Göz’ün yaptığı oyunun müzikleri Baba Zula’ya ait.

Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde 14-25 Kasım 2012 tarihleri arasında sahnelenecek oyunda; Kutay Kırşehirlioğlu, Murat Çoşkuner, Nazan Yatgın, Hülya Karakaş, Ömer Barış Bakova, Özgür Dağ, Pınar Demiral rol alıyor.

 

 

Not: 12-13 Kasım 2012 Pazartesi – Salı günleri saat 15.30’da basın mensupları için özel bir gösterim yapılacaktır. Görüntü almak ve röportaj yapmak isteyenler İBB Şehir Tiyatroları basın bürosu ile irtibata geçebilirler.

 

📆 08 Kasım 2012 Perşembe 11:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR