MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Kültür-Sanat, Manşet, Toplum » İstanbul Oyuncak Müzesi Ozmo Düşler Ülkesi’nin kapılarını açıyor.
İstanbul Oyuncak Müzesi Ozmo Düşler Ülkesi’nin kapılarını açıyor.


 

İstanbul Oyuncak Müzesi, Şölen Çikolata’nın işbirliği ile bu hafta yepyeni bir proje başlattı. Ozmo Düşler Ülkesi’ne katılacak çocuklar önce renkli bir masal eşliğinde müzeyi geziyorlar. Ardından yapılan atölye çalışması ile gezilerini daha eğlenceli hale getiren çocuklar, Düş Ülke vatandaşlığına da hak kazanıyor. Şölen Çikolata’nın çocuk dünyasına hitap eden Ozmo markasının katkıları ile, gelir durumu uygun olmayan okullardan toplam 2500 öğrenci öğrenim yılı boyunca hem etkinliğe katılacak hem de İstanbul Oyuncak Müzesi’ni ücretsiz gezme şansı yakalayacak.

Çocuk kitaplarının deneyimli yazarı ve gazeteci Derya Edis’in kontrolünde ilerleyen Ozmo Düşler Ülkesi projesinde, dünyaca ünlü piyanist Anjelika Akbar’ın seçtiği müzikler ve Gürol Kutlu’nun seçtiği çocuk ve oyuncak konseptli klasik resim arşivi çocukların düşlerini aydınlatıyor.

Ozmo Düşler Ülkesi’nde çocuklar müze gezmenin yanı sıra oyuncaklarla birebir iletişim kuruyorlar ve oyuncakların dilinden dünya tarihini öğreniyorlar. Çocukların tarih sevgisini ve müzelere olan ilgisini arttıracak olan bu atölye çalışması çocukların Ozmo dünyasının karakterleri olan Ozo ve Ozli’nin İstanbul Oyuncak Müzesi’nde olduklarını duymaları ve onları aramaya çıkmaları ile başlıyor. Müzede kayıp arkadaşlarını arayan çocukları pek çok sürpriz ve ipucu bekliyor.

Atölye çalışmasının sonunda çocuklar Ozmo Çikolata Evi’nde kendilerini müzede sergilenmekte olan bir oyuncağın yerine koyuyorlar ve müzeye geliş hikâyelerini anlatıyorlar. Müzeden Düş Ülke vatandaşı olarak çıkan çocuklar bu etkinlik ile eğlenirken öğrenmenin keyfini de çıkarıyorlar.

2009-2010 eğitim dönemini kapsayan etkinlik 5-11 yaş grubuna yönelik olarak uygulanıyor.

Galeri
📆 12 Ocak 2010 Salı 09:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR