MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » CHP’li Salıcı: Sözlerimin Sonuna Kadar Arkasındayım!

CHP’li Salıcı: Sözlerimin Sonuna Kadar Arkasındayım!Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Taksim Meydanı’nda söylediği sözlerin arkasında olduğunu söyledi. Gazetelere yansıyan sözlerin muhatabının sadece askerler değil, orada bulunan bütün devlet erkanı olduğunu anlatan Salıcı, darbeye karşı olduğunu ifade etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı ve beraberindeki partinin ilçe yöneticileri kameraların karşısına geçerek 28 Ekim günü Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde yaşanan gerginlikle ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda sözlerinin arkasında olduğunu ifade eden Salıcı, “Bizim hiçbir dönem ne benim ne de örgüt temsilcisi olan arkadaşlarımın uzaktan yakından darbe ile alakası olmadı. Türkiye siyasetine böyle bir şekilde müdahale edilmesi bizim aklımızdan bile geçen bir şey değildir. Hayatımız boyunca darbecilere de karşı olduk. Onlarla bir hukukumuz bile oluşmadı. 28 Ekim günü saat 13.00’da Taksim Meydanı’nda resmi törenler sırasında çekilmiş olan bir fotoğraf karesi üzerinden siyaset kurmaya çalışanlar aslında baltayı taşa vurmuşlardır.” diye konuştu.

AK Parti’ye yapılacak bir darbe girişimine bile kendilerinin karşı çıkacağını belirten Salıcı, “Şunu açıkça söyleyeyim; eğer Türkiye’de darbe meraklısı birileri varsa AKP hükümetine karşı bir darbe girişiminde bulunmayı akıllarından geçiriyorlarsa o girişime karşı ilk önce mücadele verecek kadro benimle beraber olan arkadaşlarımdır. Biz abdestimizden eminiz. Yürüdüğümüz yol demokrasi yoludur.” dedi.

Taksim’de Atatürk Anıtı’na çelenk koymak istedikleri sırada arbede yaşandığını anlatan Salıcı, “Bizim 28 Ekim’de yaşamış olduğumuz şey aslında tam bir utançtır. Utanılması gereken şey, Cumhuriyet Bayramı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koymak için bizim polisle kavga etmek zorunda kalmamızdır.” ifadelerini kullandı.

Taksim’de sadece askerlere karşı bir tepki göstermediğini aktaran Salıcı, “Ben 28 Ekim günü Taksim Meydanı’nda söylemiş olduğum sözlerin sonuna kadar arkasındayım. Bizim tepkimiz, öncelikle sayın emniyet müdürüne, sonra valiye ve orada bulunan biz üç tane barikatı aşmaya çalışırken tartaklanırken kılını kıpırdatmayan devlet zevatınadır.” dedi.

‘İSTAFA İLE İLGİLİ KILIÇDAROĞLU VE GENEL MERKEZLE GÖRÜŞMEMİZ OLMADI’

İstifa edeceği yönündeki haberleri de yalanlayan Salıcı, “Bizim istifa konusuyla ilgili görüşmemiz ne genel başkanla ne de genel merkez yetkilisiyle oldu. Böyle bir durum söz konusu değil.Sözlerimde bir eksiklik yok. Muhatabını yanlış okumuş durumda bazı arkadaşlarımız. Muhatabı doğru değil. Bütün devlet zevatına söylenmiş bir söz. Askeri de dışında tutuyor değilim.” ifadelerini kullandı.(CHA)

📆 31 Ekim 2012 Çarşamba 16:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR