MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Genel, Manşet, Toplum » Turkuazoo Akvaryum’da Sıra Dışı Kitap Tanıtımı!

Turkuazoo Akvaryum’da Sıra Dışı Kitap Tanıtımı!Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo, 21 Ekim Pazar günü saat 16:00’da ilginç bir kitap tanıtımına ev sahipliği yapacak. Turkuazoo Akvaryum köpekbalıkları ve binlerce sualtı canlısının bulunduğu zengin sualtı dünyasındaşair Burak Ballı’nın  “Sustum” adlı kitabının tanıtımını gerçekleştirecek.

 

 

Uluslararası arenada ilk kitabı ” SESSİZ BEKLEYİŞ” ile ses getiren yazar Şair Burak Ballı, ikinci kitabı ”SUSTUM”uilk defa Turkuazoo Akvaryum’da, köpekbalıkları arasına dalarak okurlarının beğenisine sunacak.

 

Yaptığı su altı şovları ve etkinlikleriyle diğer akvaryumlardan farklılaşan Turkuazoo Akvaryum, yazılarında hayatın tüm gerçek yönlerini kaleme alan Şair Burak Ballı’nın su altı dünyasının edebiyata verdiği ilhamı temsil eden kitap tanıtımına ev sahipliği yapacak. Sualtı kitap tanıtımını basın toplantısı ve imza günü takip edecek.

 

Sosyal paylaşım sitelerinde yüzbinlere ulaşan hayranının beğeni ile okuduğu şiir ve yazıları ile dikkat çeken Ballı;”Tabi yaşamda yaşayan canlı cansız konuşmayan tüm varlıkların dili olmak için sustum” derken, kitabının ilk sayfasında ”Söylenecek her söze cevabı olduğu halde susuyorsa bir insan, sessizliğin sükûnetinde denizler fethedilmiştir” diyerek okurlarını selamlıyor.

 

Yeni kitabında birçok konudaki açıklayıcı deneme yazılarını okurları ile buluşturacak olan Ballı  ”Aşk: Beden toprak olmadan ruhların özgürlüğe kavuşma anıdır.”derkenhem sıradışı kitap tanıtımı hem de düşünce tarzı ve yorumu ile okurlarının bir hayli ilgisini çekeceğe benziyor.

 

Turkuazoo Akvaryum’daki tanıtımı ile okurları ile buluşacak olan Burak Ballı ‘SUSTUM” kitabının sevgi, barış, hak ve adalet üzerine yazılmış bir kitap olduğunu ifade ederek, kitabını “Yaşanılabilir bir Dünya’nın duygu tercümanları”na armağan ediyor.

 

 

Burak Ballı Hakkında:

 

7 Ocak 2011’de okurları ile buluşan Burak BALLI’nın Sessiz Bekleyiş kitabı ‘’Dünya, Sevgi, Barış, Hak ve Adalet üzerine yazılmış 21 yüzyılın toplumsal olaylarını konu alan bir şiir kitabıdır. Dünya ve Türk Edebiyat tarihinde ’Sessiz Bekleyiş’’ şiir kitabının tanıtım filmi hazırlanarak 01.01.2011 tarihin de bir ilk olarak kayıtlara geçmiş ve izleyenlere 2.5 dakikalık bir duygu seli yaşatmıştır.

Şiirlerinde hayatın tüm gerçek yönlerini kaleme alan, internet haber gazetelerinde yer alan köşe yazıları, sosyal paylaşım sitelerinde yüzbinlere ulaşan hayranının beğeni ile okuduğu şiir ve yazıları ile dikkat çeken Ballı’nın bu yayınlanan ilk şiir kitabı.

‘’Aşka dair yazdığım en güzel yazılarım aslında yaşayamadıklarımdı.’’ diyen Burak BALLI , “Ey aşk seni yaşamasam da, seni yaşayanları yaşıyorum” sözü ile aşk dolu en güzel yazılarını okurları ile buluşturdu.

Ayrıca yazarın, kitabın ilk sayfasında ’’ Bedenimden ayrılan ruhumun yazdığı yazıyı düşünmüyorsanız. Beni gördüğünüz gibi düşünüyorsunuz demektir.’’ Şeklindeki sözü kitap severlerin hafızalarında yer ederek ilgi topladı. Burak Ballı’nın Sessiz Bekleyiş kitabını 900’ü aşkın internet sitesinde ve D&R satış noktalarında temin etmek mümkündür.

Burak Ballı’nın ilk kitabından dolayı almış olduğu bazı ödüller:

*Türk Japon kardeşliği onur ödülü
*K.K.C.T Harnup festivali yılın şairi ödülü
*Basın Birliği yılın yazarı ödülü
*13 üniversite 28 ilde imza ve söyleyişi günü

 

📆 17 Ekim 2012 Çarşamba 12:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR