MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Fenerbahçe, Flaş, Genel, Toplum » “Yeşil Pota, Temiz Doğa” Projesi Hayata Geçti!
“Yeşil Pota, Temiz Doğa” Projesi Hayata Geçti!


Ataşehir Belediyesi, Ülker Sports Arena ve ÇEVKO el ele verdi, çevre bilincini basketbol sevgisi ile pekiştirmeyi amaçlayan “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın milli oyuncularının da katıldığı protokol töreniyle hayata geçti.

 

Proje kapsamında Ataşehir’deki okullar arasında yarışmalar düzenlenecek ve dereceye giren okullara bedava basketbol maçı biletleri hediye edilecek. Böylelikle çocuklar basketbol heyecanını yaşama şansı bulacak ve basketbolcularla tanışma fırsatı yakalayacak.

 

Projesinin Ülker Sports Arena’da yapılan tanıtım toplantısına Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, proje destekçilerinden ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer, Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers, Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı oyuncularından Oğuz Savaş ve İlkan Karaman ile çok sayıda konuk katıldı.

 

“Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesi ile ilgili olarak konuşan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dar gelirli yüzlerce çocuğun bu proje ile Türkiye’nin en modern salonunda en önemli basketbol maçlarını izleme şansına kavuşacak olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Konuşmasına devam eden Battal İlgezdi şunları söyledi: “Biz Mavi Kapak Projesi ile Türkiye’de öncü olmuş bir belediyeyiz. Binlerce engelli vatandaşımız bu proje sayesinde, tekerlekli sandalyeye kavuştu ve binlerce ton plastik ambalaj atığı, ekonomiye yeniden kazandırıldı. Ataşehir Belediyesi olarak çevre bilincini geliştirecek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Yeşil Pota Temiz Doğa projesi de çevreci ve sporcu gençlerin yetişmesini sağlayacak örnek bir proje olacak.”

 

 

ÇEVKO Vakfı Genel Müdürü Mete İmer, Ataşehir Belediyesi’nin çevre konusundaki çalışmaları ile öne çıkan bir belediye olduğunu hatırlatarak, “Yarınımız, geleceğimiz olan çocuklarımız ‘Yeşil Pota, Temiz Doğa’ projesi ile hem çevre bilinci kazanacak hem de spor yapacaklar” dedi. ÇEVKO Vakfı olarak 21 yıldır ambalaj atıklarının geri kazanımı konusunda çalıştıklarını belirten Mete İmer, birçok belediye ile çeşitli projeler uyguladıklarını söyledi. Mete İmer ayırıca, ÇEVKO olarak bu proje kapsamında; her ay belirlenen maçlarda, biriktirdikleri ambalaj atıklarıyla Ülker Sports Arena’ya gelen ilk 20 çocuğa basketbol topu hediye edeceklerini ifade etti.

Ülker Sports Arena Genel Müdürü Shane Chalmers da yaptığı konuşmada, “Yeşil Pota, Temiz Doğa” projesinin kendilerini çok heyecanlandırdığını belirterek şunları söyledi: “Ülker Sports Arena, açılmasının üzerinden 1 yıldan kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen bir çok dünya yıldızını ve sporcusunu ağırladı. Tüm bu etkinlikler bizi heyecanlandırdı ancak bu projeden duyduğumuz heyecan çok farklı. Ülker Sports Arena’nın da içinde bulunduğu Ataşehir’de yer alan tüm ilköğretim ve lise öğrencileri ile çevre bilinci ve spor sevgisini birleştiren bu platformda bir arada olacağımız için mutluyuz.”

 

Konuşmalar sonrası da, medya sponsorluğunu Radyo Viva’nın üstlendiği, Ataşehir Belediyesi, ÇEVKO, Ülker Sports Arena ve Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı’nın çocuklarda çevre ve spor sevgisini artırmak için bir araya geldiği projenin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

 

YARIŞMA İÇERİĞİ VE DETAYLARI

 

“Ambalaj Atıklarının Kaynağında Ayrı Toplanmasıyla Çevre Bilincinin Yerleştirilmesi ” İşbirliği Protokolü 10 Ekim 2012 – 18 Haziran 2013 tarihleri arasında sürecek.

İki aylık periyotlarla düzenlenecek okullar arası ambalaj atığı yarışmaları sonucunda dereceye giren okullara toplam 200 adet basketbol maç bileti hediye edilecek,

Her ay önceden duyurulacak 1 basketbol maçında 20 adet karışık ambalaj atığı (plastik, metal, kompozit, kağıt ) getiren ilk 20 çocuğa bilet hediye edilecek,

Öğrenciler basketbol karşılaşmalarına Ataşehir Belediyesi tarafından sağlanan araçlarla ulaştırılacak.

Maçlara katılan çocuklara kitap, tişört, basketbol topu gibi hediyeler de verilecek.

Galeri
📆 11 Ekim 2012 Perşembe 09:47   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR