MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kadıköy Belediyesi’ne İki Ödül!
Kadıköy Belediyesi’ne İki Ödül!


Çevre ve engelli projesi özel ödüle layık görüldü.

Marmara Belediyeler Birliği tarafından Turkcell’in desteğiyle düzenlenen ve kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri, İstanbul Taksim’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik  ALTIN KARINCA ödüllerini kazanan belediyeler törenle ödüllerini aldı.  Bu yıl Turkcell’in desteğiyle beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kırılan Altın Karınca yarışması kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya projesi olduğu halde gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle toplam 203 seçkin proje arasında finale kalan Kadıköy Belediyesi iki ödülle taçlandırıldı.
Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasının sonuçları Taksim Martı Hotel’de gerçekleştirilen ödül töreniyle sahiplerini buldu.

 

Ödül töreninde konuşan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem verdiklerini belirtti.  Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulunun tercihleriyle sonuçların belirlendiğini kaydeden Altepe,  Altın Karınca Ödüllerinin, Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul edildiğini belirterek, ödül kazanan belediyeleri kutladı.
İLÇE BELEDİYELERİNDE BÜYÜK REKABET YAŞANDI KADIKÖY 2 ÖDÜL ALDI

İlçe belediyeleri kategorisinde de kıyasıya bir rekabet yaşandığı yarışmada, Kadıköy Belediyesi de iki ayrı ödül kazandı. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Çevre ve Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü proje ekiplerinin katıldığı ödül töreninde  İlk olarak Kadıköy Belediyesi Çevre Müdürlüğünün öğretmen ve öğrencilerde organik atık bilincinin oluşması ve organik atıkların geri dönüşümünü öğrencilere göstermek amacıyla pilot seçilen okullarda uyguladığı “Muhteşem Dönüşüm Esencan ile Kompast” projesinin “jüri özel ödülüne” layık görüldüğü açıklandı. Ödülü Birlik başkanı Altepe’nin elinden alan Başkan Öztürk alırken, proje sahipleri Çevre Müdürü Şule Sümer, Perihan Giray, Binnazlı Saka da objektiflere birlikte poz verdiler.

Kadıköy Belediyesi ikinci ödülü ise Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Engelli konusunda toplumu bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak için uyguladığı “Engelli Farkındalık Eğitim Projesi” ile kazandı. Ödülü Başkan Öztürk ile Kültür Sosyal İşler Müdürü Tülin Ergüner, Kevser Can ve Meyse Yılmaz aldı.

 

 

 

Galeri
📆 28 Eylül 2012 Cuma 10:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR