MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Goody’den Yepyeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi!

Goody’den Yepyeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi!Goody çocuk tiyatrosu Dünya hayvanları koruma günü’nde perdelerini açıyor.

Evcil hayvanlar için dört dörtlük besin kaynağı olan Goody kedi-köpek mamaları, sahipsiz hayvanlar için yaptığı sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekliyor. Hayvan sevgisini toplumda yaymak için işe çocuklardan başlamanın önemini bilen Goody, Tiyatrokare ile birlikte hazırlanan hayvan sevgisi temalı tiyatro temsilleriyle ilkokullara konuk olacak.

Perdelerini 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Şişli Belediyesi’nin destekleriyle Profilo Kültür Merkezi’nde açacak olan Goody Çocuk Tiyatrosu’na ünlüler de destek veriyor.

 

25 Eylül 2012, İstanbul;

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle sahipsiz hayvanların en büyük destekçisi olan Goody, toplumumuzdaki hayvan sevgisini geliştirmek için işe çocuklardan başlıyor. Çocuklarımızın topluma uyum sağlayan sosyal bir varlık olarak yetişmesini destekleyen Goody Çocuk Tiyatrosu, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde yapılacak Gala’nın ardından ilk etapta 20 ilkokulda temsil verecek.

 

Nedim Saban’ın kurucusu olduğu Tiyatrokare işbirliğinde hazırlanan oyun ile yarınımız olan çocuklarımıza ‘hayvan ve doğa sevgisi aşılamak’ hedefleniyor. Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikâyesi” adlı müzikli çocuk oyunu bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu ve etrafında gelişen olayları anlatıyor. “La Fontaine” fabllarına da yer verilen oyun temsilleri kapsamında Goody, okulların ve öğrencilerin katkısı ile Haçiko (Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği) adına mama bağışı da yapacak.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Profilo Kültür Merkezi’nde saat 13.00’da yapılacak oyunun galasına Şişli Belediyesi Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ve birçok hayvan sever ünlü ismin de katılması bekleniyor.

 

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Çocuk ve Genç Psikolojik Danışmanlık Merkezi uzmanları tarafından incelenip pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan tiyatro oyunu 4 Ekim’deki Gala ardından sırasıyla Adıgüzel Eğitim Kurumları, İstek Okulları, Özel Şişli Terakki İlköğretim Okulu, Koç Okulları, Doğuş Koleji, Işık Okulları, TED Koleji, Kültür Koleji gibi birçok ilköğretim okulunda gösterime girecek.

Tiyatro ve ünlülerin oynadığı fabl sinema iç içe…

Nedim Saban’ın yazıp yönettiği, yardımcı yönetmenliğini Mürüvvet Kurt’un üstlendiği  Goody Çocuk Tiyatrosu’nun “Bir Dostluk Hikayesi” adlı oyununda müzikler Elif Öztürk ve Burak Öksüzoğlu ikilisi tarafından yapıldı. Konservatuar eğitimi almış oyuncuların rol aldığı oyunda Deniz Akkaya, Çiğdem Alben, Semih Okumuş, Begüm Akdoğan, Emrah Düzkaya gibi isimler bulunuyor. Oyunun kostümleri Zeynep Yiğit, dekoru ise Tuğçe Akbulut tarafından hazırlandı. Bir Dostluk Hikâyesi’nin en dikkat çekecek bölümü ise tiyatro içinde fabllardan sinema oluşu… Birbirinden ilginç fablları birbirinden ünlü isimler oynuyor. Ömür Gedik, Reyhan Karaca, Tuna Arman ve Yavuz Seçkin’in oynadığı fabllar gerçek hayatla sinema arasında köprü olacak.

Proje ile ilgili tüm detaylar ve son gelişmelere www.facebook.com/Goodymama’dan; Goody markalı ürünler ile ilgili bilgiye de www.goody.com.tr’den ulaşılabilir.

 

 

Galeri
📆 27 Eylül 2012 Perşembe 10:45   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR