MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Türk Ocakları Maltepe Şubesi Gençlik Kolları!
Türk Ocakları Maltepe Şubesi Gençlik Kolları!


2012-2013 Faaliyet Sezonu Açılış Toplantısı

21 Eylül 2012 Cuma günü ocakta gerçekleştirilen coşku ve heyecan dolu törenle sezon açılışımız gerçekleşti.

Türk Ocakları Gençlik Kolları Marmara Bölge eski Başkanı sayın Ahmet Selçuk CAN, Sakarya, İzmit, Gebze Türk Ocakları Gençlik Kolları temsilcileri, eski ve yeni yönetim kurulu üyelerimiz, üniversite ve lise başkanlarımız ile ocaklı gençlerin katıldığı sezon açılışı Ahmet Selçuk CAN’ın konuşması ile başladı. Yeni yönetimin ilanı ile devam eden törende tebriklerin sunulmasının ardından yeni yönetimimiz, üniversite ve lise başkanlarıyla ilk toplantısını gerçekleştirerek yıllık faaliyet planlaması ve kısa vadede yapılacakları görüştü.
Yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu:

Bahadır ÖZCAN(Başkan), Mertcan SÖNMEZ(Bşk.Yrd.), Erkan AYVAZ(Eğitim Masası Bşk.), Emre GÜREL (Üniversiteler Masası Bşk.), Raşit HACIALİOĞLU(Ortaöğretim Masası Bşk.), Buğrahan AKTAŞ (Üniversite Masası Bşk.Yrd), Soner GÜL(Ortaöğretim Masası Bşk.Yrd.), Çağrı BEZER(Ortaöğretim Masası Bşk.Yrd.), Ahmet ÖDEMİŞ(Üye), Kürşad SERT(Üye)

 

Şubemiz Gençlik Kolları Yönetim Kurulunun ilan edildiği ve yeni sezon planlamasının yapıldığı toplantımızın açılış konuşmasını eski bölge başkanımız sayın Ahmet Selçuk CAN yaptı. Türk Ocakları’nda çalışma yapan gençleri “Hilal ile Haç’ın, Adalet ile zulmün arasındaki savaşta Allah’ın ordusuna nefer” olarak tarif ederken, yeni dönemde yapılacak çalışmanın muntazam ve disiplinli olacağını, başarıya ulaşacağını, son nefese kadar heyecanla ve tutkuyla çalışılacağını kaydetti.

İçinde bulunduğumuz süreçte Türk Gençliğini bekleyen tehlikelere dikkat çeken CAN, hükümetin ve zihinleri iğfal edilmiş sözde aydınların memleketi sürüklediği yolun sonunun aydınlık olmadığını, Türk’ün canını vererek bedelini ödediği bu toprakları bölücülük illetine karşı savunmasız hale getirdiğini, açılım adı altında PKK’ya moral-motivasyon ve hareket kabiliyeti kazandırıldığını belirtti. Bu noktada geçmişte olduğu gibi Ülkücülerin milletin ve vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkmanın davacıları olacağını temin etti.

Türk Milleti’ni Türkiye halkları diye ayrıştırmaya çalışarak yabancı planlara uşaklık yapan sol grupların ve bunlara yapan yancılık yapan vehhabi özentisi sözde İslamcı kadroların Türk varlığına karşı sabıkalarının milletçe malum olduğunu ve bu oyunları bozacak elin Milliyetçi Türk Gençliği olacağını belirterek ocaklı gençlerin misyonunu hatırlattı. Bütün bu iddiaların sahiplerine Osmanlı imparatorluğundan bize miras kalan kapsayıcı Türk tanımını, Türkiye’de yaşayan insanların kardeşliğini, dindaşlığını, vatan bayrak ve devlet birliğini cevap olarak ilan etti.

Tüm bu gerçekler ışığında Maltepe Türk Ocağının tüttüğü günden bu yana milletimize yeni bir ümidin kaynağını oluşturduğunu belirten CAN, yeni sezonda hizmet verecek yönetim kuruluna çalışmalarında başarı dileklerini ve dualarını ileterek konuşmasını tamamladı.

Ahmet Selçuk CAN’ın ardından söz alan Gençlik Kolları Başkanımız Bahadır ÖZCAN, yeni sezonda yapacakları faaliyetlerin genel hatlarını çizdi ve bunları gerçekleştirirken hedef olarak Türk gençliğinin her kesimine ulaşmaya çalışacaklarını belirtti.

Konuşmaların ardından yeni görevlendirmelerle beraber güçlenen Yönetim Kurulu tanıtıldı ve yeni heyet tebrikleri kabul etti. Programın ardından ilk toplantısını yapan Yönetim Kurulumuz, görev tanımlamalarını yaparak toplantı günlerini ve faaliyet programlarını kararlaştırdı.

 

Galeri
📆 24 Eylül 2012 Pazartesi 10:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR