MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Göztepe, Toplum » Oğlunun Böbreği İle Hayata Bağlandı!

Oğlunun Böbreği İle Hayata Bağlandı!Böbrek hastası Lütfü Yılmaz, oğlundan aldığı böbrekle sağlıklı bir hayata kavuştu. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi’nde başarıyla gerçekleşen nakille yeni bir hayata başlayan Lütfü Yılmaz,”Oğlum, bağışladığı böbrekle bana yeni bir hayat verdi; çok mutluyum” dedi

 

Bolu’da yaşayan beş çocuk babası 48 yaşındaki Lütfü Yılmaz, 2011 yılının Kasım ayında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan tetkiklerde böbrek yetmezliği sorunu olduğunu öğrendi. Böbrekleri iflas eden Yılmaz, bir ay hastanede kaldıktan sonra, önce dört ay periton diyalizi ardından hemodiyaliz görmeye başladı.

 

Kendisine diyaliz önerilen baba Lütfü Yılmaz, nakil konusunda araştırma yaparak yakınları aracılığı ile Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi’ne başvurdu. Yılmaz’a yapılan tetkikler sonucunda, 28 yaşındaki oğlu Davut Yılmaz’ın böbreğinin uygun olduğu tespit edildi. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr. Serdar Kaçar ve ekibi tarafından gerçekleşen başarılı bir operasyonla Davut Yılmaz’dan alınan böbrek 48 yaşındaki baba Lütfü Yılmaz’a nakledildi. Davut Yılmaz, babasına böbreğini bağışlayarak hayata yeniden tutunmasını sağladı.

 

“EVLAT OLARAK GÖREVİMDİ”

 

Bolu’da yaşayan 28 yaşındaki Davut Yılmaz, şunları söyledi: “Babamın böbrek yetmezliği olduğunu öğrendiğimde annem bağışlamak istedi ama benim evlatlık görevimdi. Seve seve bağışladım böbreğimi. Şimdi babam da ben de çok sağlıklıyız.”

 

 

 

“ HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDEMEDEN NAKİL OLABİLDİM

 

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi’nde tedavisi süren Lütfü Yılmaz, sağlıklı bir hayata kavuştuğu için mutlu olduğunu söyleyerek duygularını şöyle ifade etti. “Ben bir baba ve bir hasta olarak şanslıyım. Bana böbreğini bağışlayan bir oğlum var ve sorunsuz bir şekilde tedavim sürüyor. Nakil süresince herhangi bir fark ücreti bile ödemeden nakil olabildim ve işlemler de bir hafta gibi kısa sürede tamamlandı.”

 

 

NAKİL HASTALARIMIZA HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ

 

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Organ Nakli Merkezi Başkanı Doç. Dr.Serdar Kaçar ise şu bilgileri verdi.” Merkezimize gelen bir hasta tüm tetkik süreci dahil bir hafta içerisinde işlemleri tamamlayıp nakil olabiliyor. Özellikle çapraz nakil için de aynı hızlılık söz konusu. Ekip olarak aynı zamanda İstanbul dışında yaşayan hastalarımızı da unutmadık. Hastalarımızın uzaklığı bahane ederek kontrollerini aksatmamaları ve ayrıca yol masrafı yapmamaları için Organ Nakli Merkezi olarak kontrollerini,  hastaların yaşadıkları şehirlere yapıyoruz. Nakil hastalarımıza gerek işlemler sırasında gerekse kontroller de her türlü kolaylığı sağlıyoruz.”

 

📆 20 Eylül 2012 Perşembe 12:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR