MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Nissan TeRRa Konsept Paris Motor Show’da Geleceğin Sınırlarını Çizecek!

Nissan TeRRa Konsept Paris Motor Show’da Geleceğin Sınırlarını Çizecek!Nissan TeRRa Konsept ile mükemmel tasarım ve yenilikçiliğin sınırlarını çiziyor. Juke Nismo’dan, Pivo 3’e, Micra Elle’den 370Z ye uzanan ürün gamı Paris Motor Show’da yer alacak.

 

 

–      Nissan TeRRA konsept ile, Nissan tasarımı hidrojen yakıt hücreli teknoloji ile O emisyonu bir seviye öteye taşıyor.

–      Juke Nismo ile Nissan’ın heyecanlandıran performansı bir kez daha gözler önüne seriliyor

–      Juke Ministry of Sound Limited Edition modeli Paris’in bir diğer gözdesi olacak

–      360 Çevre Görüş Sistemi ile sınıfında bir ilk yaşatan Qashqai

–      Pivo 3, 0 emisyon konsept modeli Avrupa’da görücüye çıkıyor

–      Micra Elle, Nissan ve moda ekolü bir araya geldi

–      Yeninen 370Z Coupe ve Roadster

 

Nissan Paris Motor Show’da teknoloji ve yenilikçi tasarımını koyu çizgilerle sunacak. Nissan detaylı ve başarılı ürün gamı ile markanın gelecekte var olacağı yerin ipuçlarını verecek.

 

Nissan’ın yenilikçilik ve yeni yeknolojileri hayata geçirme stratejisi ve bu konudaki kararlılığı müşterileri cezbedici bir özelliği. 2011 yılında elde edilen ve 2010 yılının %25 üzerindeki başarılı satış performansı sonrasında Nissan şüphesiz 2012 yılında da başarılarına devam edecek.

 

 

Avrupa’da pazarın zorlu koşullarına rağmen Nissan’ın ürün çeşitliliği ve mevcut modellerin ortaya koyduğu başarı ile Nissan sürekli bir büyüme gerçekleştirildi. Temmuz ayı rakamlarına bakıldığında bir önceki yıla kıyasla %5 lik bir satış artışı yaşanırken İngiltere, İspanya ve Rusya’da büyük yatırımlara devam edildi.

 

TeRRa Konsept

 

TeRRa Konspet, dünyada ilk kez Paris’te sergileniyor olacak. 0 emisyon TeRRa modeli 4 kişilik oturma kapasitesi ve göz alıcı tasarımı ile Nissan standının merkezinde yer alacak. Hidrojen yakıt hücreli TeRRa aynı zamanda 4×4 kapasitesi ile 0 emisyon araçların sadece şehir ortamlarında değil aynı zamanda zorlu arazi şartlarında da var olacağının bir kanıtı. 0 emisyon alanında Nissan Leaf ile hali hazırda lider olan Nissan, TeRRa ile tasarım, yenilikçilik ve mühendisliği bir adım öteye taşıdı.

 

TeRRa’da şaft yükseltisi olmadığı için, 4 yolcuda rahat oturma poziyonu sayesinde kolay bir biçimde aracın dışını görebiliyor. Bunlara ek olarak TeRRa’da yeni yüzeysel materyaller, sürücü bölümündeki ekran ve enformasyon sistemlerinde uygulanan çıkarılabilir ve taşınabilir teknoloji ile tasarım ve yenilikçiliğe farklı bir boyut getiriyor.

 

 

Nissan Standında güçlü Juke Nismo, Londra merkezli dünyanın en büyük klüplerinden Ministry of Sound işbirlikteliği ile tasarlanan Juke Ministry of Sound, Qashqai’nin yenilikçi ve kullanıcı dostu 360 derece çevre görüş  teknolojisine sahip,  Cross Over segmentine sıradışı bir yenilik getiren Qashqai modeli, Yeni ve kullanıcı dostu  teknolojilerle bezenmiş 0 emisyon konsept  Pivo 3, Stil ve tarzın teknoloji ile bütünleştiği Micra Elle, performans, heyecan  kriterlerinde Nissan Spor Otomobil mirasının temsilcisi yenilenen 370Z Coupe ve Roadster Nissan standında yerini alıyor.

 

Son olarak Nissan standının kendisi ziyaretçilere farklı bir yenilik sunuyor. Standın yeni tasarımı, ziyaretçileri stand ile bütünleşen, stand içine yönlendiren bir atmosfere itiyor. Müşterilerle daha çok iletişime geçecek “interaktif ekranlar” sayesinde katılımcılar Nissan dünyası ile etkileşim içine girecekler.

 

 

 

Nissan hakkında

Nissan Motor Co., Ltd., Yokohoma merkezli  Japonya’nın ikinci büyük otomotiv şirketidir.

Dünyada 248,000 adetten fazla çalışanı ile faaliyet gösteren Nissan 2010 yılında 4,1 milyon adet araç satışı ile  8.77 trilyon Japon yeni (102,37 milyar USD) ciro elde etmiştir. Yeni, ayrıcalıklı ve heyecan verici modellerin üretimine olan bağlılığı ile Nissan geniş bir ürün yelpazesinde Nissan ve Infiniti markaları altında 64 adet modeli kullanıcılara sunmaktadır.

Sıfır emisyon’da bir öncü olan Nissan, ilk Nissan Leaf’in satışa sunulması ile  İlk satın alınabilir, kitlesel pazarlanan, saf elektrikli aracın üretimini gerçekleştirerek bir tarih yazmıştır. Nissan Leaf,  2011-2012 Japonya’da yılın otomobili ( RJC ); 2011’de Avrupa’da  Yılın Otomobili ve 2011 de Dünyada Yılın Otomobili  ödülleri başta olmak üzere  sayısız uluslararası ödül sahibi olmuştur.

Nissan’ın ürünleri, hizmetleri ve daha fazlası için  http://www.nissan-global.com/EN/ web sitesini ziyaret ediniz.

 

Avrupa’da Nissan

Nissan yurt dışında üretim yapan  ve Avrupa’da varlığı olan otomotiv  firmaları  içinde en kapsamlı  Avrupa yayılmışlığına ve istihdama sahip  olan üretici firmalardan biridir. Nissan lokal bazlı dizayn, araştırma & geliştirme, üretim, lojistik, satış ve pazarlama operasyonlarında 14,500’den fazla personel istihdam etmektedir. Nissan’ın İngiltere, İspanya ve  Rusya’da yer alan üretim tesisleri geçtiğimiz yıl, mini MPV, ödüllü Crossover, SUV ve ticari araçlar başta olmak üzere 528,000 adetten fazla araç üretmişlerdir.  Nissan bugün Avrupa çapında 24 farklı ve yenilikçi ürünü satışa sunmakta ve tüm Avrupa’nın bir numaralı otomotiv markası olma yolundadır.

 

 

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 20 Eylül 2012 Perşembe 09:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR