MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Hızlı Geçiş Sistemi Başladı!
Hızlı Geçiş Sistemi Başladı!


Karayolları Genel Müdürlüğü ile PTT tarafından ortaklaşa kurulan Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) hizmete girdi. Boğaziçi Köprüsü’nde saat 06.00 itibariyle başlayan sistem, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde ise henüz aktif hale gelmedi.

PTT ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ücretli geçiş yapılan otoyol ve köprülerde kuyrukların önlenmesi, vatandaşların hizmeti en kısa sürede ve ucuz şekilde alabilmesini sağlamak amacıyla OGS ve KGS’ye alternatif olarak kurulan HGS hizmete girdi. İstanbul’da uygulama saat 06.00 itibariyle başladı. FSM’de ise bir KGS gişesi HGS gişesine dönüştürüldü. Vatandaşlar şimdilik gişeden hem KGS hem de HGS ile geçebilecek. HGS’de cama içerden yapıştırılan etiket ve kart tipi etiket olmak üzere iki tip etiket kullanılıyor.

HGS etiketleri, PTT şubeleri ile otoyol ve köprü girişlerine kurulan PTT gişelerinin yanı sıra yollar üzerindeki dinlenme tesisleri ve benzin istasyonlarından alınabilecek. Yine PTT şubeleri başta olmak üzere kart satışı yapılan tüm noktalardan yükleme yapılabilecek. Ayrıca telefonlar aracılığıyla SMS yoluyla da yükleme mümkün olacak.(CHA)

📆 17 Eylül 2012 Pazartesi 10:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR