MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » “Havaalanı Duvarları Güvensiz, Tehlikeye Dikkat”

“Havaalanı Duvarları Güvensiz, Tehlikeye Dikkat”CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Gökhan Gümüşdağ hazırladığı ve meclise sunduğu yazılı önergesinde Havaalanı duvarlarının yer yer güvensiz olduğuna işaret ederek, “Ekteki fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi uluslar arası alana pasaportsuz geçilmesi olanaksız olduğu halde, hava alanı duvarlarından çok kolay bir şekilde geçmek mümkündür. Bu güvensiz yapı gerek bizim gerekse tüm ulusların uçaklarına sabotaj yapıp zarar vermek isteyebilecek kişilerin bu eylemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleşmesine fırsat verecektir.

 

Duvarların caydırıcı ve güvenlik özelliği yoktur, sadece çevreleme özelliği taşımaktadır. Duvarlar yer yer halkın yaya olarak kullanmakta olduğu ana caddelerle kesişmektedir. Dolayısıyla duvarın dışından yapılacak bir saboteye çok açık durumdadır. Yukarıda saydığımız sair sebepler ve ekte sunduğumuz fotoğraflar mevcut duvarın koruma özelliği olmadığı dolayısıyla havalına veya uçaklara karşı istenmeyen bir olayın önüne geçilebilmesi için bu bölgede derhal ilave güvenlik önlemlerinin alınmasına acil ihtiyaç duyulması gerektiği inancındayız” Diyerek dikkat çekti, uyarıdabulundu ve yetkilileri göreve çağırdı.

CHP’li Gümüşdağ yerinde gördü ve fotoğrafladı: “Havaalanı duvarları güvensiz, tehlikeye dikkat”

 

İstanbul İl Genel Meclisi’nin 2012 yılı Eylül ayı Meclis oturumunun 07 Eylül 2012 Cuma günkü oturumunda hazırladığı önergesinde yerinde görerek incelme yapan ve kendisi fotoğraflayan CHP İl Genel Meclis Üyesi Gökhan Gümüşdağ, Havaalanı duvarlarının yer yer güvensiz olduğuna işaret ederek “Duvarın koruma özelliği olmadığı dolayısıyla havalına veya uçaklara karşı istenmeyen bir olayın önüne geçilebilmesi için bu bölgede derhal ilave güvenlik önlemlerinin alınmasına acil ihtiyaç duyulması gerektiği inancındayız”  diyerek yetkilileri göreve çağırdı.

 

CHP İl Genel Meclis Üyeleri Gökhan Gümüşdağ ve İhsan Alpaslan’ın imzaları ile verilen yazılı önergede şu ifadelere yer verildi;

 

Konu: Atatürk hava limanını tehlike altında;

“Bilindiği gibi İstanbul Yeşilköy de bulunan Atatürk Hava yolları giriş bölümünde dış ve iç hat terminallerinden uçağa girilinceye kadar 3–4 değişik noktadan kemer çıkartılabilecek düzeyde ince aramalar yapılmaktadır. Buda hava alanında güvenliğin ne kadar önemli odluğunu gösteren uygulamalı bir delildir. Nitekim yapılan bu aramalar zaman zaman yolcuları rahatsız edecek seviyeye kadar gelse de, konu güvenlik olunca bu duruma tahammül edilmektedir. Vatandaşın ayakkabısını dahi çıkartan sistemin yaptığı uygulamaya baktığımız zaman havaalanını çevreleyen koskoca duvarın ne kadar güvenli olup olmadığını sorgulayıp sorgulamadığını merak etmekteyiz”

 

“Ekteki fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi uluslar arası alana pasaportsuz geçilmesi olanaksız olduğu halde, hava alanı duvarlarından çok kolay bir şekilde geçmek mümkündür. Bu güvensiz yapı gerek bizim gerekse tüm ulusların uçaklarına sabotaj yapıp zarar vermek isteyebilecek kişilerin bu eylemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleşmesine fırsat verecektir. Duvarların caydırıcı ve güvenlik özelliği yoktur sadece çevreleme özelliği taşımaktadır. Duvarlar yer yer halkın yaya olarak kullanmakta olduğu ana caddelerle kesişmektedir”

 

“Ayrıca havalını duvarının Florya tarafına bakan cadde üzerindeki, polis kolejinin bitişiğinde devasa bir haberleşme vericisi fiili olarak kulenin uçaklarla haberleşmesini sağlamakta olup bu vericide asfalta 10 metre uzaklıktadır. Dolayısıyla duvarın dışından yapılacak bir saboteye çok açık durumdadır. Yukarıda saydığımız sair sebepler ve ekte sunduğumuz fotoğraflar mevcut duvarın koruma özelliği olmadığı dolayısıyla havalına veya uçaklara karşı istenmeyen bir olayın önüne geçilebilmesi için bu bölgede derhal ilave güvenlikönlemlerinin alınmasına acil ihtiyaç duyulması gerektiği inancındayız. Gereğinin yapılmasını yüce meclisimizin takdirlerine sunarız. Saygılarımızla”

 

Galeri
📆 14 Eylül 2012 Cuma 11:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR