MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Altın Karınca’lar 26 Eylül’de Belli Oluyor!

Altın Karınca’lar 26 Eylül’de Belli Oluyor!Kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Proje Yarışması ödül töreninin sonuçları 26 Eylül’de İstanbul’da açıklanıyor.

 

Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Proje Yarışması ödül töreninin ismi bu yıldan itibaren ALTIN KARINCA belediyecilik ödülleri olarak değiştirildi.

 

Bu yıl beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kırılan Altın Karınca yarışması kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya projesi olduğu halde gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle toplam 203 seçkin proje finallere kaldı.

 

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan’ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olduğu Altın Karınca yarışmasının sonuçları 26 Eylül 2012 Çarşamba günü İstanbul Martı Hotel’de (HaberTürk yanı) gerçekleştirilecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Saat 18:30’da başlayacak ve bir bölümü de BloombergHT televizyonundan canlı olarak yayınlanacak programın sunuculuğunu tanınmış televizyoncu İnci Ertuğrul yapacak.

 

 

Tensip buyurmaları halinde AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın ödül takdimini yapacağı etkinlik kapsamında Zihinsel ve Bedensel Engelliler Gösteri Grubu (İSÖM X) tarafından da mini bir konser verilecek. Altın Karınca Belediyecilik Ödülleri takdiminin ardındansa TURKCELL iletişim özel ödülleri, TURKCELL Genel Müdürü Süreyya Ciliv tarafından belediye başkanlarına takdim edilecek.

 

BAŞKAN ALTEPE: TÜRKİYE’NİN EN PRESTİJLİ YEREL YÖNETİMLER ÖDÜLÜ

Yarışmayla ilgili açıklama yapan Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Belediyecilikte özgün projelerin desteklenmesi ve yapılan çalışmaların tüm belediyelere örnek olacak şekilde tanıtılarak yaygınlaştırılması amacıyla, yarışmaya büyük önem veriyoruz. Türkiye’nin yerel yönetimler alanında en seçkin ve konusunda uzman akademisyenlerinden oluşan bilim kurulumuzun tercihleriyle sonuçları belirlenen yarışmamız, bu özelliğiyle Türkiye’nin en saygın yerel yönetimler ödülü olarak kabul ediliyor” diye konuştu.

 

Galeri
📆 12 Eylül 2012 Çarşamba 14:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR