MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Toplum » Bahar Dönemi Yerinde Uygulamaları Başlıyor..
Bahar Dönemi Yerinde Uygulamaları Başlıyor..


Türkiye’de ilk defa üniversitemiz tarafından gerçekleştirilen Yerinde Uygulama Eğitimi, 2009–2010 Akademik Dönemi Bahar yarı yılında devam edecektir.

Bahar Yarıyılı Yerinde Uygulaması, 22 Şubat 2010 –  25 Mayıs 2010 tarihleri arasında sürecektir. Yerinde Uygulama çerçevesinde öğrencilerimize kurumunuz tarafından herhangi bir ücret ödeme mecburiyeti bulunmamaktadır. Kurumunuzun muhtemel öğrenci taleplerini ekteki dosya aracılığı ile merkezimize ulaştırabilirsiniz. Talep edeceğiniz bölümleri ve öğrenci adetlerini Öğrenci Talep Formunda belirterek 25.01.2010 tarihine kadar merkezimize ulaştırmanız halinde kurumunuz adına öğrenci yönlendirmeleri yapılacaktır.

Öğrencilerimiz, Yerinde Uygulama süresince “SGK- iş kazası ve meslek hastalığı” sigortası kapsamında güvence altında olacaklardır. Öğrencilerin sigorta işlemleri üniversitemiz tarafından yürütülmektedir.

Yerinde Uygulama Nedir?

İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye’de ilk defa bir uygulama başlatarak öğrencilerine haftada bir  gün kendi bağlantısı olan kurum ve kuruluşlarda eğitim önermekte ve iki yıl boyunca bu uygulamayı zorunlu tutmaktadır. Ders programları da öğrencilerin haftanın bir iş gününü bu kurum ve kuruluşlarda geçirebilmelerine olanak sağlayacak şekilde oluşturulmuştur. Yerinde Uygulama Projesinin bu noktadaki amacı, öğrencilerimizi kendi bölümleriyle ilgili sektörlerden firma/ kurum/ kuruluşlara yönlendirerek almış oldukları teorik bilgilerin pratikteki halini görmeleri ve pekiştirmelerini sağlamaktır.

  

Öğrenci için avantajları nelerdir ?

Yerinde uygulama sayesinde öğrenciler bir taraftan eğitimleri sürerken diğer taraftan pratikte deneyim kazanacaklar, gerçek profesyonel iş dünyasını görecekler, iki yıllık eğitimleri süresince edindikleri yerinde uygulama deneyimi ile mezun olduklarında ne istediklerini bilerek kariyerlerini daha tutarlı bir şekilde oluşturabileceklerdir.

Kurum için avantajları nelerdir?

 Öğrencilerin yönlendirildiği kurum ve kuruluşlar yerinde uygulama süresi içinde kendisini tanıyan, sistemini öğrenen ve iyi performans sergileyerek kendisine adapte olabilen öğrencileri ileriye dönük yetiştirerek, mezun olduktan sonra bünyelerine katabileceklerdir.  Ayrıca sosyal sorumluluk bağlamında öğrencinin yetişmesine ve gelişmesine katkıda bulunmanın haklı gururunu yaşayacaklardır.

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ

S.Sözer KIRCA
Yerinde Uygulama Merkezi

Galeri
📆 07 Ocak 2010 Perşembe 10:51   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR