MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Tuluyhan Uğurlu’dan “Dünya Başkenti İstanbul” 300. Konser!

Tuluyhan Uğurlu’dan “Dünya Başkenti İstanbul” 300. Konser!Üç dinin ilahileri Aya İrini’de buluşuyor.

 

İndirimli biletler için 0533 349 00 83 numaradan Ayşe Engez’i arayabilir, ayse@tuluyhanugurlu.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tuluyhan Uğurlu, 2006’dan beri seslendirdiği DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL  isimli eserinin 300. Konserini Aya İrini’de verecek. 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 20.30’da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği ile  TUROB (Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği) tarafından düzenlenen konserde Uğurlu’ya geniş bir müzisyen kadrosu eşlik edecek.  Konserde üç yüzü aşkın fotoğraf ve kısa metinlerle hazırlanmış görsel bir sunumdan yararlanılacak.”

 

Dünya Başkenti İstanbul’un 300. Konserinde Tuluyhan Uğurlu sahneyi kavalda Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, elektro gitar ve yaylı tamburda Uğur Varol, kontrbasta Umut Sel ve vurmalı enstrümanlarda Gürkan Özkan’la paylaşacak.  Konserin “Üç Dinin Kardeşçe Yaşadığı Kent” bölümünde ise  Adruşan Kirkor Halaçyan, Yako Taragano ve Yunus Balcıoğlu piyano eşliğinde üç dinin ilahilerini seslendirecekler.

 

Tuluyhan Uğurlu projesinin adını neden Dünya Başkenti İstanbul koyduğunu şöyle anlatıyor:

 

“İstanbul iki kez dünyayı titreten iki büyük imparatorluğun Doğu Roma-Bizans’ın ve Osmanlı Devleti’nin başkenti olmuştur. Ben büyük bir düş kuruyorum ve bu kez İstanbul’u dünyanın merkezi olarak görerek,  “Dünya Başkenti İstanbul” diyorum. Tarihe bir bakın büyük gelişmelerin, farklılıkların, yeni adımların önce sanatçıların düşüncelerinde yer aldığını, sonra bilim adamlarının, liderlerin bu düşleri gerçekleştirdiğini göreceksiniz.

 

“Bu efsanenin, yaratacağımız sinerji ile tekrar canlanabileceğini düşünüyorum. Belki bizler bunu yaşarken göremeyeceğiz. Ancak bu topraklarda yaşayacak olan gelecek nesillerimiz buna bizzat şahit olacaktır. İstanbul bilimin, sanatın, kültürün ve ekonominin başkenti olacaktır. Hepimizin Türkiye’nin ve dünyanın her yerine giderek Dünya Başkenti İstanbul fikrini insanoğluna anlatmamız gerekmektedir.  “

Konser öncesi konuklar Türkiye’nin büyük gıda firmalarının özel ikramlarıyla ağırlanacaklardır.

TULUYHAN UĞURLU DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL
13 EKİM 2012 CUMARTESİ SAAT 20.30
Biletler: Biletix 0216 556 98 00
Online bilet almak için linke tıklayınız:
http://www.biletix.com/etkinlik/NKTL2/ISTANBUL/tr

 

 

📆 04 Eylül 2012 Salı 10:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR