MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Manşet, Toplum » Maltepe’de Öğretmenlere 700 TL Promosyon Müjdesi!
Maltepe’de Öğretmenlere 700 TL Promosyon Müjdesi!


 

İstanbul Maltepe’de eğitim çalışanlarının maaş ve ek ders gelirlerinin aynı bankadan yapılması için bankalarla girilen promosyon pazarlığında sonuca varıldı. Maltepe’de görev yapan eğitim çalışanları 3 yıllığına maaş ve ek ders gelirlerini aynı banka üzerinden olması koşuluyla Halk Bankası ile varılan anlaşma neticesinde kişi başına 700 TL promosyon geliri alacak.

Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan örnek bir çalışmaya imza attı. Bankalarla müzakerelerin yürütülmesi için sendikaların ilçe temsilcilerinden, okul müdürlerinden oluşan Şube Müdürü Muzaffer Doğan başkanlığında komisyon kurdu. Dokuz kişiden oluşan komisyon bankalarla müzakereleri bitirdi ve 29.12.2009 tarihinde en yüksek teklifi sunan Halk Bankası ile anlaşmaya varıldı.

Kart ücreti, EFT, hesap işletim ücreti, yıllık abone ücreti gibi ekstra kesintilerin olmayacağı çalışan lehine maddelerin bulunduğu sözleşmede en çok tartışma konusu olan ek ders ücretlerinin bekletilmeden yatırılması gibi maddelerde var.

Komisyon toplantılarında Türk Eğitim Sen temsilcisinin ille de milli banka olsun ısrarı ile Eğitim Bir Sen Temsilcisinin bankaları komisyona tek tek değil toptan alalım ve aralarında açık artırma ile yapalım ısrarı anlaşmazlıklara neden oldu. Sendikaların birleştikleri tek nokta ise promosyonun tamamının çalışana dağıtılması oldu. Eğitim Sen temsilcisi ise 5 toplantının ikisine katılmadı. İlk tekliflerde 9 banka teklif sundu fakat miktarların az olması nedeniyle ikinci teklifler istendi. Bankalarla teker teker görüşülmesi kararı üzerine İkinci teklif sürecinde teklif veren 6 banka içerisinden en fazla teklifi verin Halk Bankası ile anlaşma imzalandı. Anlaşmaya ve alınan karara göre promosyonların %100’ü çalışana dağıtılacak.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Ali Yalçın, örnek uygulama yaparak katılımcı ve şeffaf bir sürece öncülük ettiği için İlçe Milli Eğitim Müdürü Faik Kaptan’a teşekkür etti. Başkan Yalçın, bütün İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Faik Kaptan Bey’in gösterdiği hassasiyeti göstermeli ve sendikaları sürecin dışında tutmamalıdır. Sendikalardan uzak kurdukları komisyon marifetiyle anlaşma yapanların cezasını çalışanlar çekmektedir dedi. 300 liralık Bonus Puanına 3-4 yıl bankalara çalışanları mahkum eden başarısız İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin süreci yönetme konusunda Maltepe’den alacağı ders vardır dedi. Tamamının çalışana dağıtılması kararı ise Yetkili Sendika olarak Milli Eğitim Bakanlığı ile yaptığımız Kurum İdari Kurul Toplantısı kararlarına uygun olmuştur. Diyen Şube Başkanı Yalçın, Eğitim Bir Sen Maltepe İlçe Temsilcimiz Talat Yavuz’a ve emekleri bulunan komisyon üyelerine teşekkür ediyorum dedi.

📆 06 Ocak 2010 Çarşamba 09:23   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR