MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Erenköy, Flaş, Genel, Toplum » MHP Ataşehir’den Başörtü Protestosu!
MHP Ataşehir’den Başörtü Protestosu!


MHP Ataşehir ilçe teşkilatının yaptığı açıklamada;

 

Bilindiği üzere, geçtiğimiz günlerde Fransız Bakkal Carrefoursanın Ataşehir magaza müdürü Oktay Doğantepe adlı bir şahıs, Kızılay çalışanı başörtülü bir hanım kardeşimizi, sırf dinin gereğini yerine getiriyor ve başörtüsü takıyor diye haksız ve bir o kadarda hadsizlik yaparak magazadan attırmıştır.

 

Meselenin İçerenköy Carrefoursa’da yani Ataşehir’imizde  olması dolayısıyla, bizlerin sessiz kalması ve bu menfur olayı duymazlıktan gelmesi elbette ki mümkün değildi vede beklenemezdi.

 

 

Bu sebeple, Milliyetçi Hareket Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı olarak, bu inanç özgürlüğüne ve çalışma hürriyetine yapılan hain saldırıyı nefretle kınamak, hadsizlere hadlerini bildirmek için bugün burada toplanmış bulunmaktayız.

 

Bilinmelidir ki; bu namertlerin yaptıkları yanlarına kalmayacak ve karşılarında dün olduğu gibi, bugün de, yarın da herzaman dimdik bizleri bulacaklardır.

Çünkü Ataşehir’de MHP var.

 

Değerli Arkadaşlar,

 

Araştırmalarımız sonucunda Fransız bakkalı Carrefour, Kızılay’la bir anlaşma imzalıyor. Buna göre Carrefour çeşitli büyüklüklerde ramazan paketi hazırlayacak ve bunları halka satışa sunacak. Vatandaşında Carrefour’dan aldığı bu yardım paketlerini Kızılay’a bağişta bulunması hedeflenecek.

Sonuçta Fransız bakkal halkın inanç ve yardım duygularını istismar ederek satışlarını arttıracak.

 

Ancak Carrefour önüne kurulan Kızılay çadırında, gönüllü çalışan bir hanım kardeşimizin türbanlı olması, Fransız bakkalın, Fransızlaşmış müdürünün dikkatini çekiyor ve türbanlı olarak çalışmasına izin veremeyeceklerini söylüyor.

Buraya müşteri olarak gelinebileceğini, alışveriş yapılabileceğini ama türbanlı olarak çalışılamayacağını söylüyor.

 

Bu mübarek ramazan ayında, milletimizin dinî duyguları istismar edilecek, ramazan paketleri satılması için her türlü pazarlama teknikleri kullanılacak, ancak bu paketlerin dağıtımında gönüllü olarak görev yapan hanım kardeşimizin, türbanlı olmasına tahammül edilemeyecek. Böyle bir anlayış olamaz. Böyle bir anlayış ancak; Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya benzer.

 

Bu Fransız bakkal da anlaşılan nerede bakkalık yaptığının farkında değil. Türk milletinin nelere kadir olduğuna oldukça “Fransız kalmış”. Biz ona bir hatırlatmada bulunalım:

 

1.Dünya Savaşı sonrasında Osmanlı Devleti batılı devletler tarafından paylaşılmış; her bir bölgeye itilaf devletleri çöreklenmişti. Maraş ve çevresine de hakim olan bu Fransız bakkalın ataları, dedeleri huzursuzluğun tohumlarını, buralara Ermenilerle beraber atmışlardı. Ancak 30 EKİM 1919 bir Cuma sabahı, birkaç Fransız ve Ermeni askerinin çarşıda gezen bacımın, yaşmağına, başörtüsüne el uzattığını duyan; Kahraman Sütçü İmam, dükkanın dan hızla fırlayarak olayın olduğu yere gider ve silahını çekerek Fıransız, Ermeni askerlerinin üzerine boşaltır. Maraş ta gerçekleşen bu olay kurtuluş destanının bir simgesi ve bağımsızlık mücadelesinin  başlangıcı olmuştur. Bugün de Maraş’ın Uzunduk Çarşısında bir abide üzerine şu yazılmıştır; 30 EKİM 1919’ da Sütçü İmam, Türk namusunu burada silahıyla korudu.

 

Hey!!! Fransız bakkal, kendine gel. Bu iş, zeytin peynir satmaya benzemez. Haberin olsun O! Sütçü İmamlar bugün buradalar. Milliyetçi Hareket Partisi burada. Türk İslam Ülkücüleri buradalar. Bu millet değerleri ile asla oynatmaz. Küçük özürle falan da bu mesele kapatılamaz.

Bir daha böyle bir rezilliğin yaşanmaması adına, şimdilik kendilerini uyarmak anlamında bu siyah çelenki bırakarak tepkimizi gösteriyoruz. Bizler Türk İslam Ülkücüleri olarak bugünden sonra Carrefourlar dan alış veriş yapmayı boykot ediyoruz.

Çünkü Ataşehir ’ de MHP Var.

Bacımın iffeti batmakta rezilin gözüne;

Acırım tükrüğe vallahi tükürsem yüzüne.

 

Buraya gelerek bizlere destek veren tüm dava arkadaşlarıma ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyor ve Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

Ne mutlu Türk’üm diyene!

 

Galeri
📆 30 Temmuz 2012 Pazartesi 10:11   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR