MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Ramazan’da İstanbul Buluşması!
Ramazan’da İstanbul Buluşması!


Bu yılki Ramazan etkinliklerinin ana temasını “Selâm ve selâmlaşma” olarak belirleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün organize ettiği “İslam Dünyası Dini Liderleri Ramazan’da İstanbul’da buluşuyor” etkinliği 28-30 Temmuz tarihleri arasında çok sayıda İslâm ülkesinden temsilcilerin katılımıyla gerçekleşecek.

“İslam dünyası Ramazan’da İstanbul’da buluşuyor” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinlik çerçevesinde, İran, Irak, Mısır, Filistin, Rusya ve Hindistan’ın da aralarında bulunduğu 14 ülkeden din adamı, bakan, bakan yardımcıları ve bazı gazetecilerin bulunduğu 80 kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından iki gün boyunca İstanbul’da ağırlanacak.

Süleymaniye’de Kur’an ziyafeti

Cumartesi günü Ayasofya ve Kutsal Emanetleri ziyaret edecek heyet, Diyanet İşleri Başkanı Görmez’in de katılacağı iftar yemeğinin ardından Sultanahmet Camii’nde teravih namazı kılacak. Heyette bulunan dünyaca ünlü hafızlar, Pazar günü teravih öncesi Süleymaniye Camii’nde İstanbullulara Kur’an ziyafeti sunacak.

Heyeti çeşitli ülkelerin gazete ve televizyon kuruluşlarının temsilcilerinden oluşan 35 kişilik bir gazeteci ekibi de izleyecek.İslâm ülkelerinin dini liderlerini İstanbul’da ağırlayacak.

📆 25 Temmuz 2012 Çarşamba 12:04   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR