MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Hırka-İ Şerif Ziyarete Açıldı!
Hırka-İ Şerif Ziyarete Açıldı!


Ramazan ayının başlamasıyla Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan kutsal emanetler ziyarete açıldı. Vali Hüseyin Avni Mutlu ve Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın da katıldığı törenle ziyarete açılan kutsal emanetler, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Fatih’teki Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan ve Köprülü ailesi tarafından kuşaktan kuşağa aktarılarak bugüne ulaşan Hz. Muhammed’in Veysel Karani’ye hediye ettiği Hırka-i Şerifi ve Sakal-ı Şerifi’nin bulunduğu emanetler, Ramazan ayında ziyarete açıldı. Camide düzenlenen törende dualar ve ilahiler okundu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Köprülü ailesi yakınları ve vatandaşların katıldığı törende dualar okundu. Daha sonra Vali Mutlu ve beraberindekilerin girişiyle kutsal emanetlere ziyaret başladı. Mutlu ve Topbaş, Hırka-i Şerif’in bulunduğu bölüme gelerek dua etti.

Köprülü Ailesi’nden Gülay Köprülü, kutsal emanetlere hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ailenin temsilcisi Ali Fırat da Hırka-i Şerif’in niteliklerini anlatarak taşıdığı anlamın kıymetine işaret etti. (CHA)

📆 20 Temmuz 2012 Cuma 13:08   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR