MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Ataşehir’deki Ramazan Davulcuları Denetim Altında!
Ataşehir’deki Ramazan Davulcuları Denetim Altında!


Ataşehir Belediyesi, son yıllarda bahşiş toplama konusunda istismarlar yaşanması ve farklı saatlerde yüksek ses dolayısıyla rahatsızlık yaratması nedeniyle Ramazan davulcularını denetim altında tutacak.

 

Zabıta Müdürlüğü tarafından izin verilen 20 Ramazan davulcusuna görevli kartı dağıtılırken, dağıtılan bu görevli kartlarında; davulcunun kimliği, hangi mahallede ve hangi yıl davul çalabileceği bilgileri bulunuyor.

 

Ayrıca çıkardıkları sesin rahatsızlık yaratması sebebiyle bu sene plastik malzemeden yapılan davullara izin verilmezken, bütün davulculara deri davul kullanma zorunluluğu getirildi.

 

Vatandaşlardan istek dışı para toplanmasının önlenmesi ve diğer şikayetler için davulcular gece denetim ekipleri tarafından kontrol edilecek. Vatandaşlar, izinsiz davulcu olduklarından şüphe ettiği kişileri veya konuya ilişkin tüm şikayetlerini Ataşehir Belediyesi’nin 0216 570 50 00 numaralı santral hattına bildirebilecek. Vatandaşların memnuniyet ve şikayetleri göz önüne alınarak gelecek yıllar için önlemler alınacak.

📆 19 Temmuz 2012 Perşembe 14:16   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR