MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Fenerbahçe, Flaş, Toplum » “Eski Yılbaşı Kartpostalları İle Mutlu Yıllar”
“Eski Yılbaşı Kartpostalları İle Mutlu Yıllar”


Tepe Nautilus Alışveriş Denizi:“Eski Yılbaşı Kartpostalları İle Mutlu Yıllar”
Koleksiyonunu Sunar…

O kartlar ki; gönderildiğinde bazen satırlara sığmayacak kadar
dolulukta bir özlemle dilek,
alındığında ise bazen de yılların gerisinde unutulmuş
eski bir dosttan bir “merhaba” getirirdi…

R. Sertaç Kayserilioğlu tarafından hazırlanan, 1890 – 2010 yılları arasına ait yılbaşı kartpostallarından oluşan 84 parçalık kartpostal koleksiyonuna Tepe Nautilus Alışveriş Merkezi ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
4 – 20 Ocak 2010 tarihleri arasında Tepe Nautilus 1. Kat Sergi alanında yer alacak kartpostalları incelerken, ziyaretçiler aynı zamanda tarihte 120 yıllık bir gezinti de yapmış olacaklar.

Günümüzde birçok kişi tarafından teknolojiye yenik düşen kartpostalların uzun yıllardır hatta sadece birkaç yıl öncesine kadar hayatlarımızda ne kadar büyük bir önemi olduğunu bir kez daha hatırlatan sergide, yayınlanacak katalog sayesinde beş dönem halinde kartpostalların tarihi gelişimini öğrenmek de mümkün olacak.

Tepe Nautilus Alışveriş Denizi, yeni yılın ilk günlerinde siz değerli ziyaretçilerini, kartpostallarla nostaljik bir yolculuğa çıkarmak için 4 – 20 Ocak 2010 tarihleri arasında 1. kat sergi alanına davet ediyor…

R. Sertaç Kayserilioğlu Hakkında;

1980 senesinden itibaren koleksiyonerlik ve araştırmacılığa başlayan Kayserilioğlu, 1990 senesinde de yayın hayatına girmiş.Kadıköy 2000, Yol Kültürü, En Attendant/Beklerken, Dentatlon, GazeteKadıköy, Dergi, Bakış, Tombak, Open, Collection, Kadıköy Life, İstanbul Ansiklopedisi, Finans Dünyası, Toplumsal Tarih, İstanbul Dergisi, Sky Life, Vip, Tempo, See Life, Fenerbahçe S.K., İstanbul Life, NTV Tarih, vs… dergilerinin yazarlar gurubu ve yayın kurullarında yer almış olan Kayserilioğlu, halen Fenerbahçe Spor Kulübü Tarih Arşiv ve Müze Kurulu Başkanlığını yürütmektedir.

Galeri
📆 31 Aralık 2009 Perşembe 16:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR