MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Pendik’teki Seçimlerde, Vatandaşların Yüzde 55.8’i ‘Okul Ve Park’ İstedi!
Pendik’teki Seçimlerde, Vatandaşların Yüzde 55.8’i ‘Okul Ve Park’ İstedi!


Çocukların eğitim gördüğü Şeyhli İlköğretim Okulu’nun, yaya ulaşımının güvenlik açısından risk taşıması ve okulun artan talebe karşılık verememesinden ötürü, TOKİ Konutları’nda bulunan 11 bin metrekarelik park alanının 4 bin metrekarelik kısmında ‘okul’ yapılmasını planlayan Pendik Belediyesi, TOKİ Konutları’nda yapılan oylama ile ‘Park mı?’ , ‘Okul ve Park mı?’ istiyorsunuz diye orada yaşayan vatandaşlara sordu. Yapılan oylamada vatandaşlar yüzde 55.8 ile ‘Okul ve Park’ yapılmasını istedi. Böylece Türkiye’de ilk kez plan seçimi vatandaşa bırakılmış oldu.

‘Okul ve Park’ istediler

Pendik Belediyesi, ilk kez bir plan seçimini vatandaşa bıraktı. Şeyhli TOKİ Konutları’nda yapılması planlanan ‘okul ve park’ için seçime giden Belediye, kararı orada yaşayan vatandaşların vermesini istedi. TOKİ Konutları’nda bulunan alana kurulan çadırdaki sandıkta oy kullanan vatandaşlar, üzerlerinde ‘Sadece Park İstiyorum’ , ‘Okul ve Park İstiyorum’ yazılı broşürlere mühür basarak seçimlerini yaptılar.

 

Büyük bir katılımın olduğu seçimde vatandaşlar yüzde 55.8 ile boş alana ‘Okul ve Park’ yapılmasını istediler. Bu sonuçla, 4 bin metrekarelik alana ‘Okul’ yapılması planlanırken, kalan yaklaşık 7 bin metrekarelik alana da park yapılacak. Projenin bu yıl içerisinde bitirilmesi hedefleniyor. Bu arada, oylama sonucunu büyük bir merakla bekleyen çocuklar, sandık açıldıktan sonra yapılan sayımda ‘okul ve park istiyorum’ sonucunun çıkması üzerine sevinç gösterisinde bulundular.

‘İlk kez böyle bir seçime katıldık’

Çok sayıda katılımın olduğu oylamadan oldukça memnun olan ve ilk defa böyle bir seçime katıldıklarını söyleyen site sakinleri ise şunları söylediler;

Ayhan-Gülşen Erdoğan: Biz, okul ve park yapılması için oy kullandık. Üç çocuğumuz var. Onların okula rahat gidip gelmesini istiyoruz. Bize bu seçim imkanını veren Pendik Belediyesi’ne teşekkür ederiz.

Canan Aydın: İlk defa böyle bir seçime katılıyorum. Ben sadece park yapılması konusunda oy kullandım. Okulların yaşadığımız yerden çok da uzak olmadığını düşünüyorum. Çıkacak sonucun hayırlı olmasını diliyorum.

Ayşe Meyre: Arsanın nasıl değerlendirilmesi gerektiğinin vatandaşa sorulması bizi çok memnun etti. Ben oyumu ‘okul ve park’ yapılmasından yana kullandım. İnanıyorum ki okulun inşası bizim için daha hayırlı olacak

Aşkın Elmalı: Oylama yapılacağını duyunca şaşırdım. Bu arsaya ne yapılacağının bizlere sorulması çok iyi düşünülmüş. Ben de ‘park ve okul’u seçerek oy kullandım. Yapılacak okul sayesinde sınıflarda daha az öğrencinin eğitim göreceğini düşünüyorum.

Galeri
📆 09 Temmuz 2012 Pazartesi 12:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR